Recenzja Nokia 208

Nokia 208
Nokia 208 jest budżetowym, klasycznym telefonem z połowy 2013 roku, będący tańszą wersją całkiem udanej Nokii 301. Oba modele są do siebie dosyć podobne, aczkolwiek Nokia 208 została wyposażona w gorszy aparat oraz odrobinę mniej pojemną baterię. Co ciekawe, oba telefony dostępne są w wersjach dual-SIM, które umożliwiają korzystanie z dwóch numerów jednocześnie.

1. Wykonanie i wygląd

Słuchawkę wykonano z przeciętnej jakości, matowego plastiku, który jest miły w dotyku, dosyć odporny na zarysowania i dobrze leży w dłoni. Spasowanie elementów jest przyzwoite, a połączone ze sobą przyciski klawiatury uniemożliwiają dostanie się do obudowy niepożądanych obiektów (np. kurzu). Wizualnie telefon prezentuje się bardzo klasycznie i brakuje mu charakterystycznych cech (za wyjątkiem aż 5 kolorów obudowy do wyboru). Z kolei w porównaniu do droższej Nokii 301 lub tańszej Nokii 108 wygląda niestety trochę dziecinnie, co raczej trudno uznać za zaletę. Z drugiej zaś strony, urządzenie jest bardzo lekkie i poręczne, dzięki czemu bez problemu da się go używać jedną dłonią.

Spore, lekko oddzielone od siebie przyciski klawiatury sprawiają, że Nokia 208 świetnie nadaje się do SMS-owania. Nawet bezwzrokowe pisanie jest w jej przypadku łatwe i wygodne, co powinno przypaść do gustu młodzieży. Nie każdemu będzie za to odpowiadał płaski przycisk nawigacyjny, ale jest to drobiazg, który nie przeszkadza w użytkowaniu.

33
Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Android...

Komentarze