Test Nokia 208

Nokia 208 jest budżetowym, klasycznym telefonem z połowy 2013 roku, będący tańszą wersją całkiem udanej Nokii 301. Oba modele są do siebie dosyć podobne, aczkolwiek Nokia 208 została wyposażona w gorszy aparat oraz odrobinę mniej pojemną baterię. Co ciekawe, oba telefony dostępne są w wersjach dual-SIM, które umożliwiają korzystanie z dwóch numerów jednocześnie.

Słuchawkę wykonano z przeciętnej jakości, matowego plastiku, który jest miły w dotyku, dosyć odporny na zarysowania i dobrze leży w dłoni. Spasowanie elementów jest przyzwoite, a połączone ze sobą przyciski klawiatury uniemożliwiają dostanie się do obudowy niepożądanych obiektów (np. kurzu). Wizualnie telefon prezentuje się bardzo klasycznie i brakuje mu charakterystycznych cech (za wyjątkiem aż 5 kolorów obudowy do wyboru). Z kolei w porównaniu do droższej Nokii 301 lub tańszej Nokii 108 wygląda niestety trochę dziecinnie, co raczej trudno uznać za zaletę. Z drugiej zaś strony, urządzenie jest bardzo lekkie i poręczne, dzięki czemu bez problemu da się go używać jedną dłonią.

Spore, lekko oddzielone od siebie przyciski klawiatury sprawiają, że Nokia 208 świetnie nadaje się do SMS-owania. Nawet bezwzrokowe pisanie jest w jej przypadku łatwe i wygodne, co powinno przypaść do gustu młodzieży. Nie każdemu będzie za to odpowiadał płaski przycisk nawigacyjny, ale jest to drobiazg, który nie przeszkadza w użytkowaniu.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
5 / 10
Wyświetlacz:
2 / 10
Komunikacja:
2 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
5 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
2 / 10
Płynność i wydajność:
4 / 10
Aparat:
1 / 10
Bateria:
7 / 10
Ekosystem:
1 / 10
Codzienne użytkowanie:
4 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

55 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top