Test Nokia N86

Nokia N86, to telefon z 2009 roku, z rozsuwaną obudową i systemem operacyjnym Symbian. W użytkowaniu przypomina on zwykłą komórkę i z dzisiejszego punktu widzenia trudno nazwać go urządzeniem multimedialnym (chociaż kiedyś za takie uchodził).

Słuchawka została zrobiona zcałkiem dobrej jakości plastiku. Pocieszające, że mechanizm rozsuwania zdecydowano się zrobić z metalu, dzięki czemu nie trzeba obawiać się o jego wytrzymałość. Co ciekawe, urządzenie jest rozsuwane dwustronnie. Takie rozwiązanie jest bardzo rzadko spotykane i stanowi niewątpliwą zaletę Nokii N86. Z jednej strony znajduje się klawiatura alfanumeryczna, a z drugiej zestaw przycisków multimedialnych do sterowania m.in. odtwarzaczem muzycznym. Inną ciekawostką jest niewielka podstawka, dzięki której urządzenie można postawić na stole i np. wygodnie oglądać film. Niestety, telefon jest dosyć ciężki. Prawie 150 g to dużo w przypadku tak kompaktowego sprzętu, który w większości wykonano z plastiku.

Klawiatura też mogłaby być lepsza. Jej klawisze są małe i nie mają wyraźnego skoku. Pomimo ich wyraźnego oddzielenia od siebie, korzystanie z nich nie jest komfortowe, przez co szybkie pisanie na N86 wymaga praktyki.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
5 / 10
Wyświetlacz:
2 / 10
Komunikacja:
4 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
5 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
5 / 10
Płynność i wydajność:
4 / 10
Aparat:
4 / 10
Bateria:
6 / 10
Ekosystem:
3 / 10
Codzienne użytkowanie:
4 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

3218 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top