Test Nokia X3-02

Nokia X3-02 (Touch and Type), to telefon z 2010 roku łączący klawiaturę alfanumeryczną z ekranem dotykowym. Urządzenie korzysta z zamkniętego systemu operacyjnego, przykuwa uwagę swoim wyglądem i powinno zadowolić niezbyt wymagających użytkowników. Trzeba jednak uważać, żeby nie pomylić go ze starszą o rok, wyposażoną w rozsuwaną klawiaturę Nokią X3.

Jest to zdecydowana zaleta tego modelu. Pomimo przynależności do niskiej półki cenowej wygląda bardzo stylowo, ma metalową pokrywę baterii, a wykorzystanym plastikom trudno coś zarzucić. Na dobrym poziomie stoi też spasowanie elementów. Wiele osób ucieszy też dostępność słuchawki w aż 5 stylowych kolorach. Jedynym mankamentem obudowy jest ekran pokryty elastycznym, podatnym na zarysowania tworzywem.

Przyciski klawiatury ułożono w trzech wierszach i czterech kolumnach (plus jeden wiersz klawiszy funkcyjnych). Dzięki temu, producent mógł umieścić większy ekran bez znacznego wydłużania telefonu. Przyzwyczajenie się do nietypowego układu nie jest trudne, a klawiatura po niedługim czasie staje się naprawdę wygodna, co jest zasługą dobrze wyczuwalnych, profilowanych klawiszy.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
6 / 10
Wyświetlacz:
2 / 10
Komunikacja:
4 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
5 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
5 / 10
Płynność i wydajność:
2 / 10
Aparat:
2 / 10
Bateria:
5 / 10
Ekosystem:
3 / 10
Codzienne użytkowanie:
4 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

567 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top