TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Test Acer Iconia Tab 8: Chłodny budżetowiec

roducenci 7- i 8-calowych tabletów ze średniej półki cenowej prowadzą boje na trudnym rynku. Konkurencja jest zacięta, a większość urządzeń może zaoferować więcej niż np. Nexus 7 2013, sprzedawany w atrakcyjnej cenie. Jak więc na tle konkurentów wypada produkt Acera, którego wyróżnia aluminiowa obudowa oraz obsługą łączności 3G?

specyfikacje-acer-iconia-tab-8-a1-841

Pierwszy kontakt z tabletem Acera jest zaskakujący ‒ aluminiowa konstrukcja opatrzona dużym logo producenta wygląda efektownie i jest przyjemnie chłodna w dotyku. Z plastiku wykonano jedynie górną oraz dolną pokrywę, pod którymi znajdują się baterie, moduły komunikacyjne i stereofoniczne głośniki. Niestety, dopasowanie paneli nie jest precyzyjne, nawet niezbyt mocny nacisk na górną cześć obudowy powoduje, że miedzy plastikiem a aluminium powstaje urągająca estetyce szczelina. Przeszkadza też odstający obiektyw aparatu, narażony na uszkodzenia i zarysowania.

Front urządzenia stanowi jednolita tafla szkła. Producentowi należy się plus za delikatne wydłużenie krawędzi obudowy, dzięki czemu wystają one ponad ekran i chronią panel przed zarysowaniami. Niestety, tu również można mieć zastrzeżenia do konstrukcji. Przestrzeń pod wyświetlaczem jest zbyt duża, przyciski funkcyjne i tak wyświetlane są na ekranie. W efekcie powierzchnia ta mogłaby być mniejsza nawet o połowę i nadal stanowić wystarczające oparcie dla rąk. Odpowiednio szerokie są za to boczne oraz górna krawędź, na której znajduje się również obiektyw przedniej kamery.

Acer Iconia Tab 8 (model A1-841) jest poręczny i lekki (360 gramów). Trzymanie urządzenia w jednej dłoni nie powoduje dyskomfortu nawet po dłuższym czasie. Ponadto, jeśli ktoś ma sporą kieszeń w kurtce, powinien być w stanie zmieścić w niej urządzenie. Tablet da się również schować do bardzo małej damskiej torebki – pod tym względem ma on przewagę nad swoimi dziesięciocalowymi konkurentami.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
0 / 10
Komunikacja:
0 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
0 / 10
Płynność i wydajność:
0 / 10
Aparat:
0 / 10
Bateria:
0 / 10
Ekosystem:
0 / 10
Codzienne użytkowanie:
0 / 10
Praca / ergonomia pracy:
0 / 10
Wyświetlacz i dźwięk:
0 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

13 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top