Recenzja Art Of Glow

art-of-glow

Kolory, światła, błyski, blaski… Wszystko na tle atramentowej ciemności, dzięki czemu barwy mogą rozbłysnąć z całą swoją mocą. A jakie to będą kolory – zależy tylko od użytkownika.

Art Of Glow to aplikacja, który pozwala na wydobycie kreatywności i dobrą zabawę (zwłaszcza dzieciom)z . Umożliwia tworzenie przepięknych feerii barw i nadawanie im kształtów.

Do czego służy

Aplikacja ma jeden, jedyny cel – dać radość użytkownikowi, poprzez kreację różnokolorowych obiektów i decydowania o ich zachowaniu. Sam ustala, czy będą to serduszka, gwiazdki, a może płatki śniegu, jak długo mają błyszczeć, z jaką szybkością się poruszać, itp. To od niego zależą wielkość danej formy – od bardzo małej po olbrzymią – i oczywiście wspomniany kolor. Gdy rozpoczyna się pracę z aplikacją, warto zbadać jej możliwości metodą prób i błędów, a potem hulaj dusza –użytkownik może planować kształty i wzory lub też jeździć palcami po wyświetlaczu w losowych kierunkach, obserwując efekty. Te zaś potrafią zachwycić – przed oczyma oglądającego przesuwają się świetliste smugi, pozostawiające za sobą powidoki, kręcą się kształty, wyrzucając z siebie jaskrawe barwy, a także migoczą utworzone gwiazdy i płatki śniegu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kręciły się one wkoło czy też mnożyły, zalewając ekran barwnymi kaskadami.

Rozbudowanie, praktyczność

Art of Glow oferuje osiem różnego rodzaju kształtów, które można wyświetlać w takiej samej liczbie barw, istnieje też opcja zdania się na całkowitą losowość zarówno kolorów, jak i form. Ciekawa funkcja to generowane przypadkowo kształty pod każdym palcem – dzięki temu można przyłożyć wszystkie do wyświetlacza i obserwować efekty takiego działania, które czasami mogą zaskoczyć swoim rozmachem. Każdy stworzony „teatr barw” da się zapisać jako filmik, aby później odtworzyć go np. dla relaksu.

Jednak o ile pierwsze minuty z aplikacją mogą wywołać zachwyt, o tyle na dłuższą metę zaczyna ona nużyć starszych użytkowników (dzieci mogą się bawić się tym godzinami) – w końcu ileż można mazać palcami po wyświetlaczu i obserwować najpiękniejsze nawet orgie kolorów?

Wygląd i interfejs

Użytkownika wita czarny ekran, który następnie samodzielnie rozjaśnia kształtami i kolorami. Wszystkie opcje są ukryte pod jedyną ikonką u dołu ekranu, dając szybki dostęp do wszystkich ustawień. Po wyborze ekran narzędzi znika, a użytkownik ma większe pole do popisu, które psują nieco wyświetlane u góry reklamy. Na szczęście są tak niewielkie, że nie jest to jakoś szczególnie dokuczliwe.
Same animacje poruszających się obiektów i migoczących kolorów wykonane są w najwyższej jakości i aż miło na nie popatrzeć. Co więcej – do cieszenia się tą produkcją wcale nie trzeba mocnego urządzenia, co jest jej plusem.

Podsumowanie

Z pewnością dla dzieci Art of Glow będzie aplikacją, przy której spędzą z radością długie godziny, tworząc setki animowanych malunków. Starszych może ona bawić przez chwilę, ale później dojrzały odbiorca będzie wracać do niej dość sporadycznie, ponieważ po pierwszych zachwytach przychodzi znudzenie. Dlatego w takim przypadku zalecane jest dozowanie obcowania z programem.

Wymagania systemowe: Android 1.5 i nowszy / iOS 3.0 i wyższy

Zalecana wysoka wydajność: nie

Rozmiar: 3,4 M / 8,6 M

Odpowiednia dla dzieci: tak

Mikrotransakcje: nie

Koszt: bezpłatna

Producent: Natenai Ariyatrakool

Linki do bezpłatnych wersji:  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.natenai.artofglow

https://itunes.apple.com/us/app/art-of-glow-pro/id380120815?mt=8

Linki do płatnych wersji: –

Linki do oficjalnej strony gry / aplikacji: http://www.natenai.com/iphone/art_of_glow/

Pluses

Widok szalejących kolorów robi wrażenie
Świetnie wykonane animacje
Aplikacja jest całkowicie darmowy
Łatwa obsługa mimo braku polskiej wersji językowej
Rozwija kreatywność młodszych użytkowników
Niskie wymagania sprzętowe

Minuses

Na dłuższa metę nudzi
Zabawa na małym ekranie raczej się nie sprawdzi – zalecany jest tablet

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top