Test Huawei Honor 3C: Honory dla zwycięzcy

Huawei postanowi wprowadzić na rynek markę produktów, które charakteryzuje dobry stosunek wydajności do ceny. To klucz do zrozumienia marki Honor, pod którą oferowane są chińskie smartfony. Honor 3C ma zdobyć uznanie i sięgnąć po portfele klientów, poszukujących telefonów o przyzwoitej specyfikacji, za niewygórowaną cenę. Czy na dłuższą metę taka strategia zawojowania rynku sprawdzi się?

specyfikacje-huaweihonor-c3

Honor 3C sprawia dobre, pierwsze wrażenie, które potęguje ładne wzornictwo nawiązujące do Lumii 925 oraz 5-calowy ekran otoczony wąską ramką. Tył smartfona został wykonany został z białego tworzywa sztucznego o niskiej jakości. Niestety, plastikowa obudowa łatwo wyślizguje się z dłoni, zbiera odciski palców i jest podatna na zarysowania. Pokrywa baterii nie jest precyzyjnie dopasowana, widać to wyraźnie w okolicy obiektywu. Przy porcie micro USB, umieszczonym na dolnej części lewej krawędzi, plastikowa obudowa zakrywa częściowo gniazdo, co naraża ją na zarysowania podczas podłączania ładowarki. A wiec… dobre pierwsze wrażenie pryska, po uważnym przyjrzeniu się detalom.

Pomimo wymienionych mankamentów, wypukła plastikowa osłona ułatwia obsługę smartfona jedną ręką. Warto zauważyć, że chiński producent zdecydował się dać posiadaczom Honor 3C dostęp do wnętrza telefonu, można więc łatwo wymienić baterię.

Obiektyw aparatu wystaje ponad obudowę, nie utrudniając jednak pracy z urządzeniem. Producent zabezpieczył go przed zarysowaniami, obudowując wąską ramką. Obok aparatu znajduje się dioda LED pełniąca rolę lampy błyskowej. Poniżej aparatu widnieje logo „Honor”, nie ma jednak logotypu producenta. Ciekawym zabiegiem stylistycznym jest umieszczenie w lewym dolnym rogu tylnej części obudowy głośnika. Na prawej krawędzi telefonu znajduje się wyłącznik oraz przyciski regulacji głośności. Lewa krawędź pozostała niezagospodarowana. Przedni panel zawiera trzy przyciski ekranowe (wstecz, home i menu) oraz przedni aparat. Producent uznał, że nie ma potrzeby podświetlania przycisków, co znacznie ogranicza ich funkcjonalność w nocy. Na górnej krawędzi umieszczono gniazdo słuchawkowe, głośnik, czujnik światła oraz diodę powiadomień.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
5 / 10
Wyświetlacz:
5 / 10
Komunikacja:
5 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
5 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
5 / 10
Płynność i wydajność:
7 / 10
Aparat:
5 / 10
Bateria:
6 / 10
Ekosystem:
6 / 10
Codzienne użytkowanie:
5 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

145 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top