Recenzja Huawei MediaPad M1 8.0 Wi-Fi: Zgrabny i niedopracowany

Huawei MediaPad M1 8.0 Wi-Fi
Huawei MediaPad M1 został zaprezentowany w maju 2014 roku, po 18 miesiącach od wypuszczenia ostatniego tabletu sygnowanego przez chińską firmę. Nieobecność Huawei na rynkach europejskich była uzasadniona oczekiwaniem na wprowadzenie w większości państw oraz popularyzację technologii LTE. Wraz z 8-calowym MediaPadem M1, na rynku debiutował również jego mniejszy brat, 7-calowy tablet MediaPad X1. specyfikacje-huawei-mediapad-m1-80-wifi

1. Wykonanie i wygląd

MediaPad M1 dostępny jest w dwóch wersjach różniących się kolorem obudowy (biała lub szara) oraz dwóch wariantach o różnej pojemności wbudowanej pamięci (8 GB lub 16 GB). Podstawowe wyposażenie urządzenia to 8-calowy wyświetlacz o przeciętnej rozdzielczości 800 x 1280 pikseli (gęstość punktów: 189 ppi), 4-rdzeniowy procesor i skromna pamięć RAM – tylko 786 MB. Wydajność MediaPada M1 nie wystarczy do uruchomienia wymagających aplikacji czy wykonywania kilku operacji jednocześnie. Tabletem zarządza system operacyjny Android 4.2.2 „Jelly Bean”. Urządzenie zostało wyposażone w baterię o pojemności 4800 mAh. Karta SIM montowana jest w wysuwanej szufladce. Tablet został umieszczony w smukłej obudowie o grubości 7,9 mm, waży tylko 329 gramów (mniej niż Apple iPad Mini i Samsung Galaxy Note 8.0), co umożliwia komfortowe korzystanie z urządzenia.  To również pierwszy MediaPad, który w niczym nie przypomina topornego poprzednika.

Wzornictwo M1 jest estetyczne i kopiuje dobrze rozpoznawalne wzorce, imitując telefon HTC One. Umiejscowione na przednim panelu, w górnej i dolnej części ekranu głośniki do złudzenia przypominają rozwiązane zastosowane w smartfonie HTC. Firmie Huawei udało się uzyskać imponujący stosunek powierzchni wyświetlacza do obudowy. Ekran zajmuje 72 procent przedniego panelu, przestrzeni jest jednak dosyć, by wygodnie trzymać tablet bez dotykania wyświetlacza. Przyciski włącznika i regulacji głośności znajdują się po prawej stronie MediaPada M1, są łatwo dostępne.

Wygląd urządzenia, sugerujący obudowę metalową obudowę jest zwodniczy, tablet wykonano z tworzywa sztucznego. Po odpięciu umieszczonego w dolnej części urządzenia plastikowego elementu, można uzyskać dostęp do slotów na karty microSD oraz micro-SIM. Bateria została wbudowana na stałe, użytkownik nie ma możliwości samodzielnej wymiany akumulatora.

0
Marek Nowak

Mawiają, że urodził się z telefonem w ręku, choć do swojej pierwszej Nokii nie chciałby już wracać. Od czasów HTC Hero nie zamierza już wracać do fizycznych klawiatur, ceni dotykowe i bardzo precyzyjne ekrany współczesnych smartfonów, choć cały czas narzeka na krótki czas pracy współczesnych ur...

Komentarze

Wiadomości o huawei mediapad m1 80 wifi