Test Huawei MediaPad T1 8.0: Ładny przeciętniak

test-Huawei-MediaPadT1-11

Coraz częściej użytkownicy sięgają po tablety. Urządzenia wyposażone w znacznie większe wyświetlacze od smartfonów świetnie sprawdzają się podczas oglądania filmów, przeglądania stron internetowych, rozmów wideo oraz czytania książek. Wiele z tabletów umożliwia również wykonywanie i odbierania połączeń głosowych. MediaPad T1 to urządzenie chińskiego producenta, obok której trudno przejść obojętnie. Czy warto rozważyć zakup 8-calowego tabletu firmy Huawei?

specyfikacje-huawei-mediapad-t1-80

Huawei MediaPad T1 (oferowany w serii produktów pod wspólną marką Honor) przypomina wyglądem tablety Samsunga (np. Galaxy Tab 3) oraz smartfony firmy HTC. Na pierwszy rzut oka to sprzęt z wyższej półki cenowej. Obudowa tabletu w całości została wykonana z plastiku, jej elementy są dobrze do siebie dopasowane. Centralna część tylnego panelu jest pokryta lakierem o srebrnym kolorze, co dodaje urządzeniu uroku. Brak aluminiowych elementów przekłada się na stosunkowo małą wagę urządzenia – 360 gramów. Tablet można komfortowo chwycić dwoma rękami – w przeciwieństwie do wielu modeli z aluminiowym wykończeniem tylnego panelu, nie wyślizguje się z dłoni.

MediaPad T1 dostępny jest włącznie w kolorze białym. Kolorystyka robi wrażenie, jest jednak niepraktyczna – białe elementy tylnego panelu bardzo szybko się brudzą. Umieszczony z tyłu obiektyw aparatu został dobrze wkomponowany w bryłę tabletu. Na górnej krawędzi MediaPada T1 znajduje się gniazdo słuchawkowe, natomiast na dolnej – złącze micro USB. Boczne krawędzie wykorzystano do umieszczenia przycisków funkcyjnych (włącznik i regulacja głośności) oraz gniazd kart pamięci microSD i micro-SIM. Położenie przycisków do regulowania głośności i wyłącznika na tej samej krawędzi, blisko siebie może okazać się irytujące dla osób, które często wykonują zrzuty ekranu. Podobnie jak w innych urządzeniach z Androidem konieczne jest jednoczesne naciśnięcie obu przycisków, co może okazać się niekomfortowe. Na tylnym panelu Huawei MediaPad T1 widnieje logo i nazwa producenta oraz podstawowe parametry tabletu. Nie zaburza to jednak estetyki urządzenia.

Rozmieszczenie elementów przedniego panelu oraz umiejscowienie przycisków do sterowania, sugeruje jednoznacznie, że tablet ten powinien być obsługiwany w pozycji pionowej. Przy górnej krawędzi urządzenia umieszczono głośnik, obiektyw przedniego aparatu oraz czujnik światła. Przedni panel otacza srebrna ramka, która wraz z nazwą producenta, ładnie komponują się z białą barwą tabletu, nadając mu elegancki wygląd.

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top