Recenzja LG V10: Dwa ekrany jeden duży, drugi mały

test-Photosession-LG-V10-10

4. Multimedia, Internet i komunikacja

test-LG-V10-16-1-1-850x478 LG V10

LG nie zdecydowało się na wbudowanie w smartfona stereofonicznych głośników, dźwięk wydobywa się z jednego miejsca, położonego na dolnej krawędzi urządzenia. Jakość brzmienia jest zaledwie przeciętna – nie słychać niskich tonów, przeważają tony wysokie. Za to głośność jest na wysokim poziomie. Smartfon pokazuje jednak ukryty pazur po podłączeniu słuchawek. Wbudowany 32-bitowy przetwornik Hi-Fi ESS Sabre 9018C2M i wzmacniacz ESS Sabre 9602C brzmią czysto i głęboko. Jakość odtwarzanego przez dołączone słuchawki dźwięku zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Barwę dźwięku można modyfikować za pomocą korektora graficznego.

Niemal dwa tygodnie spędzone z LG V10 nie pozostawiają złudzeń – mikrofon rewelacyjnie przekazuje słowa, nie ma mowy o zniekształceniach i szumach. Z głośnika wydobywa się czysty i wyraźny dźwięk, który brzmi lepiej nawet od Samsunga Galaxy S6 edge Plus.

Dołączona do smartfona aplikacja „Galeria”, która oprócz wyświetlania zdjęć pełni także rolę odtwarzacza filmów, jest znacznie bardziej rozbudowana od podobnego oprogramowania dostępnego w HTC One A9. Funkcjonalność „Galerii” jest podobna do programów przygotowanych przez Samsunga oraz Sony. Na uwagę zasługuje opcja odtwarzania materiałów wideo w pomniejszonym oknie, które można przesuwać po ekranie smartfona. Aplikacja umożliwia również wyświetlanie napisów do filmów.

Do przegadania Internetu użytkownik otrzymuje standardowe wyposażenie Androida: „Chrome’a”, umożliwiającego m.in. korzystanie z wielu kart oraz tryb incognito (informacje o przeglądanych stronach nie są zapisywane w historii). Browser nie wyświetla elementów Flash.

test-LG-V10-16-1-1-850x478 LG V10

Dla użytkownika dostępne jest ok. 22 GB przestrzeni na dane i aplikacje (z 32 GB wbudowanej pamięci). Jeśli przestrzeń ta okaże się zbyt mała, można uzupełnić miejsce za pomocą karty microSD o maksymalnie 256 GB.

Smartfon umożliwia przesyłanie danych w standardzie LTE do 300 Mb/s (agregacja dwóch pasm). Został również wyposażony w moduł Wi-Fi działający w pasmach 2,4 GHz i 5 GHz, obsługujący standardy 802.11 a/b/g/n/ac. Połączenia realizowane przez modem LTE oraz moduł Wi-Fi są stabilne.

GPS obsługuje A-GPS oraz GLONASS. LG V10 został również zaopatrzony w moduł NFC i Bluetooth 4.1 (Low Energy) z obsługą standardu apt-X (odpowiada on jakość transmitowanego dźwięku).

Wbudowany port micro USB 2.0 może posłużyć do przewodowej komunikacji oraz podłączania zewnętrznych urządzeń wskazujących (myszy, klawiatury, kontrolery) i pamięci masowych.

LG zadbało także o zabezpieczenie dostępu do danych, łącząc przycisk zasilania z czujnikiem biometrycznym, który sprawnie rozpoznaje zdefiniowany wczesnej wzór linii papilarnych.

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top