Test Nokia Lumia 735: Więcej niż selfie

test-Nokia-Lumia735-5

Nokia Lumia 735 to pierwszy smartfon Microsoftu, który uwzględnia modę na zdjęcia selfie. Dobry aparat fotograficzny na przednim panelu to jednak nie wszystkie atuty kolorowej Lumii. Jakich nabywców zdobędzie smartfon z kafelkami?

specyfikacje-nokia-lumia-735

Urządzenie dobrze wpasowuje się w rozpoznawalną stylistykę smartfonów Nokii. Telefon jest wysoki (134,7 mm), a jego grubość stosunkowo mała (8,9 mm). Obudowa urządzenia została wykonana z poliwęglanu, a boki smartfona zostały zaokrąglone, w efekcie nie jest on podatny na zarysowania i uszkodzenia. Ekran telefonu, podobnie jak w Nokii Lumii 830 i Nokii Lumii 930, został wykonany z hartowanego szkła Gorilla Glass 3. Przestrzenie pomiędzy wyświetlaczem a krawędziami urządzenia są szerokie. Górna część przedniego panelu to miejsce dla przedniej kamery i logo producenta. Dolna przestrzeń aż prosi się o lepsze wykorzystanie. Przydałyby się, podobnie jak w Nokii Lumii 830, dotykowe przyciski systemowe. W modelu 735 są one wyświetlane na ekranie.

Dzięki wymiennym pokrywom baterii kolor tyłu i bocznych krawędzi smartfona można dostosować do gustu użytkownika. Na prawej krawędzi urządzenia znajdują się fizyczne przyciski: włącznik oraz regulacja głośności. Gniazdo słuchawkowe zostało umieszczone na górnej krawędzi, natomiast na dolnej znajduje się port micro USB. Na tylnym panelu widnieje niewielki obiektyw aparatu, lampa błyskowa, logo oraz mały  głośnik. Obudowa, choć trudna do zarysowania i zabrudzenia, błyskawicznie pokrywa się odciskami palców.

Nokia Lumia 735 wygląda jak urządzenie idealnie pasujące do kieszeni nastolatka. Poza stonowanymi wersjami kolorystycznymi: czarną i białą, dostępne są również warianty o bardziej intensywnych barwach: pomarańczowej i zielonej. Pomimo czarnej barwy dominującej na przednim panelu Lumii, smartfon wygląda jakby był opakowany w kolorowe etui, w efekcie jego wzornictwo jest nowoczesne.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
7 / 10
Wyświetlacz:
6 / 10
Komunikacja:
7 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
6 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
7 / 10
Płynność i wydajność:
7 / 10
Aparat:
6 / 10
Bateria:
6 / 10
Ekosystem:
6 / 10
Codzienne użytkowanie:
7 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

2270 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top