Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Recenzje

Recenzja Planets Pack (5.29 zł) – Android

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maxelus.planetspacklivewallpaper

W planetach i kosmosie jest coś niesamowitego i nieodgadnionego. Ich magia i tajemniczość przyciągają i jednocześnie zachwyca. Skoro tak, to czemu by nie mieć pięknego ciała niebieskiego na ekranie smartfona?

Do czego służy

Tzw. żywe (animowane) tapety od dawna postrzegane są jako jedna z zalet Androida. Korzystanie z nich to prosty sposób, by ze zwykłego tła pulpitu zrobić fragment magicznego lasu, kawałek kosmosu czy też przyciągające wzrok kolorowe światła. W przypadku Planets Pack użytkownik ma do czynienia z pięknie animowanymi, trójwymiarowymi planetami, których wygląd oraz detale można znacznie modyfikować. Jest to też jedna z najładniejszych i najbardziej dopracowanych żywych tapet na Androida.

Rozbudowanie, praktyczność

Na początku należy zaznaczyć, że program cały czas jest rozwijany i sukcesywnie udostępnianie są nowe planety. W momencie pisania niniejszego tekstu jest ich 12 i są bardzo rozmaite (gazowy gigant, lodowa, wulkaniczna, pustynna, skalista, mechaniczna itp.). Wyraźnie widać też, że przy kolejnych projektach twórcy inspirują się znanymi filmami (głównie Gwiezdnymi Wojnami), co uznać można za zaletę. Poza sporym wyborem samych powierzchni modyfikować można kolor świecącego w tle słońca oraz gwiazd, dodać planecie skalny pierścień, satelity lub szalejący na jej powierzchni huragan. Zmieniać można nawet takie detale, jak kolor atmosfery czy szybkość obrotu planety. Jeśli jednak ktoś nie ma ochoty na modyfikowanie ustawień, to można ustawić, by codziennie losował się nowy schemat. Ciekawym drobiazgiem jest też możliwość aktywowania czujnika położenia, dzięki któremu poruszając telefonem zmienia się kąt patrzenia na planetę.

Niestety, cała aplikacja nie ma żadnych walorów użytkowych, a do tego szybciej rozładowuje baterię i obciąża podzespoły, ponieważ telefon cały czas musi obliczać wygląd planety. Nie zmienia to jednak faktu, że dzięki niej ekran główny wygląda niesamowicie.

Wygląd i interfejs

Pod względem wizualnym wyświetlany widok prezentuje się świetnie. Powierzchnia planety jest bardzo szczegółowa, światło słońca realistyczne, a całość płynnie można obracać, oddalać i przybliżać. Niestety, w przypadku starszych urządzeń program może powodować wolniejsze działanie interfejsu (np. przewijanie kolejnych pulpitów). Jednak nawet na Samsungu Galaxy Note całość działa sprawnie i bezproblemowo.

Interfejs aplikacji został ograniczony do ustawień tapety. Aby się do nich dostać należy dotknąć i przytrzymać pusty fragment ekranu głównego, a następnie wybrać opcję tapeta. Na liście powinna znaleźć się ikonka Planets Pack, po wybraniu której uzyskuje się dostęp do wcześniej wymienionych parametrów.

Podsumowanie

Problem z aplikacjami tego typu polega na ich niskiej użyteczności. Dlatego osobom, które lubią personalizować swój telefon polecić ją można w ciemno, gdyż robi spore wrażenie (zwłaszcza na miłośnikach fikcji naukowej). Jeśli jednak ktoś szuka tylko praktycznych programów, to nie jest to propozycja dla niego, ponieważ podwyższone zużycie baterii nie jest w jej przypadku w żaden sposób równoważone wymiernymi korzyściami.

Back to top button