Recenzje

Test Samsung E1190

Klasyczny telefon z klapką należący do serii najtańszych urządzeń Samsunga. Słuchawka od modelu Samsung E1150 różni się tylko wyglądem i jakością wykonania obudowy. Poza tą jedną różnicą są to identyczne urządzenia.

Wykonanie i wygląd

Obudowę wykonano z taniego, matowego plastiku. Spasowanie elementów stoi na akceptowalnym poziomie, ale niewielki ciężar słuchawki może przywodzić na myśl chińskie podróbki. Urządzenie wygląda bardzo klasycznie i trochę nudno. Brakuje zewnętrznego wyświetlacza, bez którego sprawdzenie np. godziny czy nieodebranych połączeń wymaga otwierania obudowy.

W przeciwieństwie do modelu E1150, E1190 ma wyraźnie oddzielone od siebie klawisze klawiatury, co ułatwia bezwzrokowe pisanie. Poza tym są one duże i posługiwanie się nimi jest bezproblemowe.

Menu i aplikacje

Słuchawka korzysta z zamkniętego, bardzo ograniczonego systemu operacyjnego. Znalazło się w nim miejsce dla kalendarza, listy kontaktów (do 1000 pozycji), kalkulatora, notatnika i przelicznika walut. Nie ma nawet radia FM czy obsługi plików MP3, więc użytkownik skazany jest na wbudowane dzwonki polifoniczne.

Wyświetlacz

Ma niecałe 1,5 cali i rozdzielczość 128 x 128 pikseli. Jego niewielki rozmiar może być problematyczny dla osób niedowidzących, dlatego E1190 raczej nie sprawdzi się jako telefon dla seniora. W takiej sytuacji np. Emporia V32 Click będzie lepszym wyborem. Oczywiście, jakość wyświetlanego obrazu jest bardzo niska, ale nie powinno to przeszkadzać w urządzeniu tej klasy. Na plus trzeba jednak zaliczyć jego dobrą czytelność w słońcu.

Bateria

Takie same parametry i bateria jak w modelu E1150 powodują, że oba urządzenia wytrzymują równie długo na jednym ładowaniu. Przy kilku minutach rozmów dziennie słuchawka domagać się będzie ładowarki dopiero po ok. tygodniu.

Podsumowanie

To tanie urządzenie, które służy tylko i wyłącznie do komunikacji. Dobrze sprawdzi się na wyjeździe, bo rzadko wymaga ładowania i w razie uszkodzenia nie będzie go szkoda. Jeśli jednak komuś zależy na telefonie z klapką o większych możliwościach i lepszym wykonaniu, to warto rozważyć zakup np. Sony Ericsson W508 lub Alcatel One Touch 2010.

Tagi

Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Androida.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close