Recenzja Samsung Galaxy 551

Samsung Galaxy 551
To budżetowy smartfon z 2010 roku. Urządzenie działa na Androidzie i odróżnia się obecnością wysuwanej, sprzętowej klawiatury QWERTY, która jest rzadkością w smartfonach z tym systemem. Poza tym jednym szczegółem jest to urządzenie niemal identyczne w stosunku do modelu Samsung Galaxy 3.

1. Wykonanie i wygląd

Urządzenie, jak przystało na budżetowca, w całości wykonano z przeciętnej jakości plastiku. Na zarysowania szczególnie narażona jest pokrywa baterii i szybka osłaniająca ekran. Spasowanie elementów jest przyzwoite, ale ściskaniu boków urządzenia towarzyszy niezbyt głośne trzeszczenie. Mechanizm rozsuwania działa bez zarzutu i trudno niechcący otworzyć obudowę. Niestety, obecność klawiatury negatywnie wpłynęło na smukłość urządzenia, które stało się ponadprzeciętnie pękate.

Za to do wspomnianego akcesorium trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia. Klawisze mają odpowiednią wielkość i skok, dzięki czemu pisanie na nich jest czystą przyjemnością. Miłymi dodatkami są strzałki, dzięki którym można przemieszczać kursor podczas edycji tekstu, a także przycisk do kasowania liter oraz „enter” do rozpoczynania nowego wiersza.

32
Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Android...

Komentarze