Test Samsung Galaxy Core Prime: Najlepszy koreański rdzeń

Bardzo popularny Samsung Galaxy Core do tej pory nie mógł doczekać się godnego następcy. Z trzech kolejnych modeli sygnowanych nazwą Core tylko Samsung Galaxy Core LTE okazał się być godnym uwagi smartfonem. Samsung Galaxy Core Plus, a nawet niedawno wprowadzony Samsung Galaxy Core 2 prezentują się bardziej jako poprzednicy, a nie następcy pierwszej wersji tego popularnego telefonu. Koreański producent postanowił się jednak nie poddawać pomimo zasady „do czterech razy sztuka”, więc zaprezentował Samsunga Galaxy Core Prime. Czy model ten okaże się godnym swej nazwy, czy też - jak wspominane urządzenia - będzie jedynie telefonem, który żeruje na popularnej marce?

specyfikacje-samsung-galaxy-core-prime

Samsung Galaxy Core Prime z wyglądu prawie niczym nie różni się od troszeczkę starszego Samsung Galaxy Core 2. Design urządzenia nie odbiega też zasadniczo od tego, do czego zdążył przyzwyczaić nas Samsung. Różnice w wymiarach między Core Prime, a Core 2 są wręcz minimalne – 130.8 x 67.9 x 8.8 mm vs 130.3 x 68 x 9.8 mm. Prime jest więc nieznacznie cieńszy, ale i też nieco lżejszy (130 g vs 138 g). Trochę większe różnice widoczne są w wykonaniu. W obydwu modelach zastosowano imitujące aluminium tworzywo sztuczne, które tworzy obramowanie urządzenia. W Prime zrezygnowano z przypominającego tanią tapicerkę gumowatego materiału, jakim obłożono tylną klapę obudowy w Core 2. Zamiast tego zastosowano tu matowy plastik. Materiał jest w miarę odporny na zarysowania i zabrudzenia, ale jest też wyjątkowo śliski. Sprawia to, że telefon nie spoczywa pewnie w dłoni i dość łatwo może się z niej wyślizgnąć.

Na przednim panelu znajduje się spory, 4,5-calowy ekran, otoczony dość wąską ramką, która oddziela go od krawędzi urządzenia. W środkowej części nad ekranem znajduje się maskownica głośnika, a pod nią logo Samsunga. Po prawej stronie umieszczono diodę powiadomień i przedni aparat. Pod wyświetlaczem tradycyjnie znalazły się fizyczny przycisk po środku (wybudzenie telefonu/menu) oraz dwa dotykowe po jego bokach (Wstecz z prawej i przycisk przełącznika aplikacji z lewej strony). Na prawym boku smartfona umieszczono fizyczny włącznik, a na lewym – kontrolery głośności. Dla niektórych wadą będzie umieszczenie wejścia słuchawkowego na górnej ramce zamiast na dolnej (trzeba przekręcać telefon przy wkładaniu go do kieszeni). Na dolnej krawędzi można znaleźć standardowy port microUSB. Z tyłu znajduje się główny aparat. Wystaje on lekko ponad powierzchnię obudowy, ale nie aż tak wyraźnie jak w przypadku np. Samsung Galaxy A5, więc nie powinien przeszkadzać. Po jego prawej stronie znajduje się kratka głośnika, a po lewej dioda doświetlająca LED. Ponadto, z tyłu umieszczono duże logo producenta.

Tworząc nowego Core’a, Samsung postawił na przeciętnej jakości tworzywo, ale nie powinno to dziwić zważając na cenę urządzenia. Cieszyć może za to fakt, że poszczególne elementy konstrukcji są ze sobą dobrze spasowane, dzięki czemu podczas korzystania z komórki nic nie skrzypi, a przyciski nie mają żadnego luzu. Wygląd to kwestia indywidualnych preferencji – standardowy design Samsunga może się podobać, jednak nie każdemu przypadnie do gustu wtórność omawianego modelu. Pod tym względem znacznie lepiej prezentuje się np. Samsung Galaxy Ace 4 (którego czytelnicy i redakcja Teleguru uznali jako budżetowy smartfon roku 2014).

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top