Test Samsung Galaxy S3 Neo: Rozczarowujące deja vu

Trzeba przyznać, że Samsung potrafi zadziwić. Koreański producent opanował sztukę tworzenia nowych modeli niewielkim nakładem pracy do perfekcji. Samsung Galaxy S3 to znany i bardzo popularny smartfon, który jednak lata świetności ma już za sobą. W jaki więc sposób można przekonać klientów do zmiany urządzenia? Ogłosić koniec wsparcia aktualizacyjnego dla tego modelu (w przypadku wersji bez LTE) i wypuścić 2 lata po premierze pierwowzoru bliźniaczy telefon z nieznacznie lepszym procesorem, zwiększoną ilością RAM-u i nowszą wersją systemu operacyjnego. To właśnie Samsung Galaxy S3 Neo!

specyfikacje-samsung-galaxy-s3-neo

Już na pierwszy rzut oka oba modele są do siebie łudząco podobne (jedynie przycisk pod ekranem jest mniej łukowaty). Ten sam obły kształt, podatny na zarysowania, błyszczący plastik z tyłu obudowy oraz chromowana ramka z tworzywa sztucznego na krawędziach. Przez dwa lata wygląd słuchawek Samsunga zbytnio się nie zmienił (pomijając flagowe modele, takie jak Galaxy Note 4 lub Galaxy S5), więc wykorzystanie tej samej stylistyki nie razi. Z drugiej jednak strony, trudno nie odnieść wrażenia, że to już gdzieś było i wielu klientom zdążyło się znudzić, np. ze względu na styczność z tańszymi słuchawkami producenta (np. Samsung Galaxy Ace 3). Cieszy za to, że producent zdecydował się na wypuszczenie tego modelu w wielu różnych wariantach kolorystycznych (np. czarnym, białym, granatowym). Ponadto, w przeciwieństwie do oryginalnej wersji smartfona, pojawiła się też różowa wersja, która może przypaść do gustu kobietom.

Z praktycznego punktów widzenia oba urządzenia są takie same (Galaxy S3 Neo jest o 0.2 mm szerszy i o 1 gram cięższy). Ekran nadal ma 4.8 cala, co oznacza, że jego obsługa jedną ręką jest możliwa, ale niezbyt wygodna. Z drugiej jednak strony, obły kształt obudowy powoduje, że sprzęt dobrze leży w dłoni. Szkoda tylko, że całość jest dosyć śliska przez co trudniej o pewny chwyt. Z wad należy też wspomnieć o odstającym obiektywie aparatu, co naraża go na uszkodzenia.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
5 / 10
Wyświetlacz:
7 / 10
Komunikacja:
5 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
6 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
6 / 10
Płynność i wydajność:
6 / 10
Aparat:
5 / 10
Bateria:
4 / 10
Ekosystem:
8 / 10
Codzienne użytkowanie:
6 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

239 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top