Test Samsung Solid B2710

samsung-solid-b2710-3 kopia

Samsung Solid (B2710), to prosty telefon, któremu nie straszne kurz, woda i upadki. Urządzenie poza ponadprzeciętną wytrzymałością oferuje tylko podstawowe funkcje.

Wykonanie i wygląd

Słuchawka w większości wykonana jest z gumy ora wytrzymałego plastiku. Elementy są świetne spasowane. Niestety, obudowa jest toporna, niezgrabna i raczej nie przypadnie do gustu estetom. Telefon bez problemu wytrzymuje zanurzenie na kilkadziesiąt minut w wodzie, można nim rzucać, jest odporny na zgniatanie i niestraszny mu pył oraz kurz.

Menu i aplikacje

Wykorzystany system operacyjny oferuje wyjątkowo dużo funkcji (jak na tak proste urządzenie). M.in. są to: kalendarz, Facebook, Twitter, przeglądarka internetowa, komunikator internetowy Parlingo, e-mail, odtwarzacz muzyczny i kilka innych. Jak na tak niezaawansowane urządzenie obecność tylu narzędzi internetowych jest imponująca, chociaż szybkość ich działania daje do zrozumienia, że nie jest to sprzęt stworzony do przeglądania sieci. Rzecz jasna, nie jest to smartfon, ale niewymagające osoby powinny być zadowolone.

Wyświetlacz

Dwucalowy ekran, chociaż nie zachwyca, jest znacznie lepszy niż w poprzednikach. Rozdzielczość 240 x 320 pikseli zapewnia akceptowalną ostrość obrazu. Pozostałe parametry są przeciętne, a czytelność w słońcu pozostawia sporo do życzenia.

Aparat

Ma 2 Mpix i po prostu działa. Robi kiepskie zdjęcia, ale w awaryjnej sytuacji może wystarczyć. Trochę szkoda, że Samsung nie zdecydował się na lepszy aparat w tak „terenowym” urządzeniu. O nagrywaniu filmików napisać można tylko tyle, że jest i tak naprawdę do niczego się nie nadaje.

Multimedia i Internet

O ile nie można B2710 nazwać urządzeniem multimedialnym, tak na określenie „uniwersalny” jak najbardziej zasługuje. Komórka ma wbudowany… GPS, który razem z mapami Google i kompasem zapobiega gubieniu się w terenie. Powolną wędrówkę przez las umili całkiem przyzwoity odtwarzacz muzyczny. Niestety, do wpięcia własnych słuchawek potrzebna jest przejściówka (nie ma gniazda mini jack 3,5 mm), a zaledwie 30 MB wbudowanej pamięci (pomieści około 6-10 piosenek) zmusza do zakupu karty microSD. Dzięki obsłudze sieci 3G całkiem nieźle sprawdza przeglądarka internetowa, jednak mały ekran uniemożliwia długotrwałe korzystanie z niej.

Bateria

Ogniwo spokojnie wytrzymuje 6 dni, o ile się korzysta z łączności 2G, a przy mniejszym obciążeniu nawet dłużej.

Podsumowanie

Jest to idealny telefon dla osób często przebywających w terenie. Nie ma on możliwości smartfonów, ale nadrabia to wytrzymałą baterią, odpornością na czynniki zewnętrzne i bogactwem wbudowanych funkcji, których nie mają inne słuchawki tego typu. Jeśli jednak komuś nie zależy na dodatkowych możliwościach (np. GPS-ie), to za mniejsze pieniądze kupić można Samsunga B2100.

Co nam się podoba

Bardzo wytrzymała obudowa odporna na wodę, kurz i wstrząsy
Długi czas pracy na baterii, zwłaszcza podczas korzystania z łączności 2G
Całkiem sporo funkcji internetowych
Niska cena
Wbudowany GPS i mapy może przydać się w terenie
Dobra jakość dźwięku w słuchawkach i rozmów głosowych
Prosty w obsłudze interfejs
Obsługa sieci 3G pozytywnie wpływa na szybkość wczytywania stron

Co nam się nie podoba

Bardzo mała ilość wbudowanej pamięci zmusza do korzystania z karty microSD
Niezbyt urodziwa, toporna obudowa
Mały, przeciętnej jakości ekran
Brak wyjścia słuchawkowego mini jack zmusza do korzystania z przejściówek
Ograniczone funkcje multimedialne i internetowe
Brak łączności Wi-Fi zmusza do korzystania z płatnego Internetu mobilnego
Bardzo słaby aparat, który nie sprawdza się zarówno w przypadku zdjęć, jak i wideo
Brak map niewymagających łączności z Internetem
Zamknięty system operacyjny, na który jest niewiele aplikacji i gier

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top