Recenzja Samsung Wave

Samsung Wave
To smartfon z 2010 roku, który ówcześnie należał do wysokiej półki cenowej. Urządzenie działa na autorskim systemie Samsunga Bada (z koreańskiego ocean) OS, co sprytnie nawiązuje do nazwy Wave (ang. fala). Zarówno oprogramowanie jak i sam telefon były całkiem interesujące, jednak producent zaniechał ich dalszego wspierania, w skutek czego smartfony z tej serii umarły śmiercią naturalną i obecnie bliżej im do zwykłych telefonów niż smartfonów. Od swojego następcy (Samsung Wave II) model ten różni się mniejszym, ale lepszym ekranem, ale też znacznie bardziej ograniczoną pamięcią wbudowaną.

1. Wykonanie i wygląd

Stoi na bardzo wysokim poziomie. Obudowa w większości jest aluminiowa, a z plastikiem przykryto tylko przestrzeń antenową. Całość prezentuje się dzięki temu bardzo stylowo i można zaryzykować stwierdzenie, że Wave jest jednym z najlepiej wykonanych i najbardziej eleganckich smartfonów Samsunga. Do tego słuchawka jest bardzo kompaktowa i bez problemu obsługiwać ją można jedną ręką. Warto też wspomnieć, że ekran pokryto wzmacnianym szkłem Gorilla Glass o podwyższonej odporności na zarysowania i stłuczenia.

42
Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Android...

Komentarze