Recenzja Sony Ericsson Xperia active

Sony Ericsson Xperia active
Smartfon ze średniej półki cenowej z 2011. roku, który wyróżnia się podniesioną odpornością na czynniki zewnętrzne (kurz, woda, wstrząsy) i dość niestandardowym wyglądem. Poza tymi cechami słuchawka jest bardzo przeciętna i kiepsko nadaje się do multimedialnych zastosowań.

1. Wykonanie i wygląd

Obudowa zrobiona jest z niezłej jakości plastiku i aluminiowej ramki. Ta się wyróżnia, ponieważ niesymetrycznie wystaje poza bryłę urządzenia. Teoretycznie umożliwia ona przywiązanie smyczy do telefonu, ale w praktyce wygląda dosyć brzydko i przeszkadza w wygodnym chwyceniu telefonu. Zastrzeżenia można też mieść do spasowania elementów obudowy, która trzeszczy przy mocniejszym ściśnięciu. Telefon spełnia normy IP67, czyli można go zanurzyć do metra w wodzie na 30 minut i jest odporny na pył oraz kurz. Nie warto jednak sprawdzać jego wytrzymałości na uderzenia. Niefortunny upadek na beton w najlepszym razie może skończyć się uszczerbieniem szklanego ekranu.

47
Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Android...

Komentarze