Test Samsung Gear 360 (2017): Świat widoczny z każdej perspektywy

test-samsung-gear-360-2017 (5)

Wraz z premierą flagowców Galaxy S8 i S8+, Samsung zaprezentował światu nowy model kamery Gear 360 (2017). Urządzenie to pozwala na robienie zdjęć oraz filmów w 360 stopniach, co umożliwiają dwa obiektywy umieszczone w okrągłej konstrukcji. Od głowicy odchodzi wbudowany uchwyt, na którym znajduje się niewielkich rozmiarów wyświetlacz, slot na kartę microSD (urządzenie nie ma wbudowanej pamięci), wejście micro USB typu C oraz fizyczny przycisk do zrobienia zdjęcia lub uruchomienia trybu nagrywania. Kamera ponadto wyposażona jest w moduł Bluetooth zapewniający łączność np. z nowymi flagowcami koreańskiego producenta oraz, co ciekawe, ze smartfonami Apple’a – od iPhone’a 6s wzwyż. Samsung Gear 360 wyposażony jest w akumulator o pojemności 1160 mAh. W dzisiejszych czasach rozwój technologii VR i rejestracji obrazu wykraczającej poza 2D nikogo nie powinien dziwić. Czas sprawdzić, jakie zdjęcia oraz nagrania można uchwycić za pomocą nowej kamery Samsunga. Być może już niedługo wideorozmowy w technologii 360 stopni dla wielu użytkowników będą codziennością.

Wykonanie i wygląd

Przy pierwszym kontakcie Samsung Gear 360 sprawia wrażenie małego, poręcznego urządzenia. I dokładnie takim jest – niewielkich rozmiarów kamera bez problemów mieści się w dłoni. Składa się z dwóch spójnych części, w większości wykonanych z tworzywa sztucznego. Pierwsza z nich to głowica z obiektywami, dwoma przyciskami – włącznikiem oraz przyciskiem do łączności Bluetooth (oba przyciski służą również do poruszania się po menu). Ponadto ta część urządzenia wyposażona jest w mały głośnik, mikrofon i czujniki, które informują użytkowników o tym, który z obiektywów jest aktywny (mogą być oba).

Drugą składową Gear 360 (2017) jest uchwyt, który razem z głowicą tworzy nierozłączną całość. Na uchwycie znajduje się slot na karty microSD (do 256 GB), wejście micro USB typu C oraz uniwersalny gwint umożliwiający zamocowanie kamery do wielu statywów. Jednak centrum tej części urządzenia jest niewielkich rozmiarów wyświetlacz oraz przycisk nagrywania. Warto zaznaczyć, że kamera posiada certyfikat odporności na kurz i wodę – IP53 (ochrona przed pyłem oraz przed natryskiwaniem wodą pod kątem do 60 stopni od pionu urządzenia – Gear 360 nie może zostać zanurzony w wodzie, ale przetrwa np. deszcz).

Tegoroczny Gear 360 występuje jedynie w kolorze białym, a w zestawie znajduje się kabel micro USB typu C, gumowa podstawka oraz woreczek, w którym możemy transportować kamerę na co dzień.

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top