Test słuchawek Kruger&Matz Soul 2: Codzienna dawka muzyki z duszą

test-recenzja-sluchawki-kruger-matz-soul-2 (10)

Soul 2 to seria słuchawek od firmy Kruger&Matz, która została stworzona, aby dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców. Użytkowników ceniących sobie zarówno eleganckie wzornictwo, jak i zadowalającą jakość dźwięku. Na rynku pojawiła się wersja przewodowa (Soul 2) oraz bezprzewodowa (Soul 2 Wireless). Kusząca ma być przystępna cena, a konkurencją dla słuchawek od Kruger&Matz mają być droższe modele innych firm. Ponadto producent zapewnia o czystym brzmieniu i wyrazistych basach. Czas przekonać się, czy model Soul 2 (wersja przewodowa) to naprawdę najlepszy wybór na swojej półce cenowej (w sklepie producenta ich koszt to 249 zł). Czy dźwięk stoi na tak wysokim poziomie, jak zapewnia producent?

Wykonanie i wygląd

Po wyjęciu słuchawek z pudełka można czuć pozytywne zaskoczenie. Przede wszystkim wyglądają na solidnie wykonane. Po pierwszym, jak i każdym kolejnym użytkowaniu można się przekonać, że po prostu takie są. Obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego o matowej strukturze. Warto zaznaczyć, że pałąk jest wyginany – nauszniki składają się do środka. Umożliwia to złożenie słuchawek i schowanie ich np. do znajdującego się w zestawie etui. Wewnętrzna strona pałąka jest gumowana, a nauszniki zostały pokryte eko-skórą.

Logo producenta znajduje się zaś na zewnętrznej obudowie otaczającej słuchawki. Na prawym nauszniku zostało umiejscowione wejście minijack. Tak dobrane materiały zapewniają użytkownikowi komfortowe warunki do słuchania muzyki. Słuchawki przede wszystkim wyróżnia ergonomiczna konstrukcja, bardzo dobrze przylegają do głowy i uszu. Można je również swobodnie regulować w zależności od indywidualnych potrzeb.

test-recenzja-sluchawki-kruger-matz-soul-2-30 Test słuchawek Kruger&Matz Soul 2: Codzienna dawka muzyki z duszą

Nawet po kilku godzinach korzystania ze słuchawek nie ma oznak dyskomfortu dla osoby eksploatującej sprzęt. Nie są jednak bez żadnych wad wizualnych. Elementem zaburzającym estetykę słuchawek jest podatność matowej obudowy na zbieranie zabrudzeń. Ponadto producentowi można zarzucić kopiowanie wzornictwa od konkurencji – słuchawek Samsung Level Over-Ear.

test-recenzja-sluchawki-kruger-matz-soul-2-30 Test słuchawek Kruger&Matz Soul 2: Codzienna dawka muzyki z duszą

Słuchawki Soul 2 dostępne są w czarnej lub białej wersji kolorystycznej. W zestawie producent oprócz słuchawek umieścił wspomniane już etui oraz kabel z wyjściem minijack i mikrofonem. Całość zapakowana jest w czarne pudełko z logiem Kruger&Matz i nazwą modelu. Na pudełko nakładana jest etykieta z wizerunkiem słuchawek oraz specyfikacją techniczną.

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top