TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

3 tysiące osób na bruku w wyniku zwolnień w Microsofcie

3 tysiące osób na bruku w wyniku zwolnień w Microsofcie

W dniu wczorajszym Microsoft ogłosił, że w ramach planu redukcji zatrudnienia kolejne 3 tysiące osób straci swoje stanowisko. Tym samym firma spełniła założony cel, według którego cięcia miały objąć łącznie 18 tysięcy pracowników.

Większość zwolnień dotyczyło działu mobilnego, który Microsoft zakupił od Nokii.

„Podjęliśmy kolejny krok w celu zrealizowania planu ogłoszonego w lipcu, który zakładał zredukowanie miejsc pracy o 18 tysięcy. Zwolnienia które mają teraz miejsce, obejmują wiele różnych działów i równie dużo krajów” – powiedział rzecznik prasowy Microsoftu. Dodał również, że około 640 cięć kadrowych dotyczyło głównej siedziby korporacji w Redmond, w stanie Waszyngton.

Największy na świecie producent oprogramowania będzie miał w swoich szeregach blisko 110 tysięcy pracowników, gdy zakończy się cały proces związany z redukcją etatów. Według ostatniego kwartalnego raportu, firma poniosła koszty w wysokości około 1.1 miliarda dolarów w związku z restrukturyzacją w wyniku przejęcia działu mobilnego Nokii oraz związanymi z tym zwolnieniami.

Źródło: Reuters

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
25.34%
148 głosy
27.05%
158 głosy
29.28%
171 głosy
18.33%
107 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top