Wiadomości

3 tysiące osób na bruku w wyniku zwolnień w Microsofcie

W dniu wczorajszym Microsoft ogłosił, że w ramach planu redukcji zatrudnienia kolejne 3 tysiące osób straci swoje stanowisko. Tym samym firma spełniła założony cel, według którego cięcia miały objąć łącznie 18 tysięcy pracowników.

Większość zwolnień dotyczyło działu mobilnego, który Microsoft zakupił od Nokii.

„Podjęliśmy kolejny krok w celu zrealizowania planu ogłoszonego w lipcu, który zakładał zredukowanie miejsc pracy o 18 tysięcy. Zwolnienia które mają teraz miejsce, obejmują wiele różnych działów i równie dużo krajów” – powiedział rzecznik prasowy Microsoftu. Dodał również, że około 640 cięć kadrowych dotyczyło głównej siedziby korporacji w Redmond, w stanie Waszyngton.

Największy na świecie producent oprogramowania będzie miał w swoich szeregach blisko 110 tysięcy pracowników, gdy zakończy się cały proces związany z redukcją etatów. Według ostatniego kwartalnego raportu, firma poniosła koszty w wysokości około 1.1 miliarda dolarów w związku z restrukturyzacją w wyniku przejęcia działu mobilnego Nokii oraz związanymi z tym zwolnieniami.

Źródło: Reuters

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close