Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

41 megawatów energii odnawialnej w 15 centrach logistycznych Amazona

Amazon poinformował o umieszczenia paneli z ogniwami fotowoltaicznymi na dachach swoich 50 centrów logistycznych na świecie, do końca 2020 roku.

W pierwszym etapie instalacje ogniw solarnych zostaną umieszczone na dachach 15 obiektów w USA. Do końca 2017 roku mają one generować łącznie 41 MW energii, która zasili centra logistyczne Amazona w Kalifornii, New Jersey, Marylandzie, Nevadzie i Delaware. W zależności od typu centrum logistycznego oraz innych czynników, ogniwa fotowoltaiczne mogą zapewnić do 80% zapotrzebowania na energię. Zostanie ona wykorzystana m.in. do zasilania pojazdów i robotów pracujących przy transporcie towarów.

amazon-solar-rooftops

Wielkie, zielone plany Amazona

Najnowsze projekty Amazona związane z energią odnawialną obejmują m.in. uruchomienie gigantycznej farmy wiatrową w Teksasie. Wesprze ona dotychczasową sieć elektrowni solarnych i wiatrowych w Indianie, Karolinie Północnej, Ohio i Virginii, wykorzystywaną do zasilania centrów przetwarzania danych Amazon Web Services. Wszystkie zapowiedziane przez Amazona proekologiczne działania związane z odnawialną energią mają docelowo zapewnić amerykańskiej firmie 3,6 miliona MW.

amazon-solar-rooftops-2


Source: Amazon
Tagi
Back to top button
Close