41 megawatów energii odnawialnej w 15 centrach logistycznych Amazona

amazon-solar-rooftops-0

Amazon poinformował o umieszczenia paneli z ogniwami fotowoltaicznymi na dachach swoich 50 centrów logistycznych na świecie, do końca 2020 roku.

W pierwszym etapie instalacje ogniw solarnych zostaną umieszczone na dachach 15 obiektów w USA. Do końca 2017 roku mają one generować łącznie 41 MW energii, która zasili centra logistyczne Amazona w Kalifornii, New Jersey, Marylandzie, Nevadzie i Delaware. W zależności od typu centrum logistycznego oraz innych czynników, ogniwa fotowoltaiczne mogą zapewnić do 80% zapotrzebowania na energię. Zostanie ona wykorzystana m.in. do zasilania pojazdów i robotów pracujących przy transporcie towarów.

amazon-solar-rooftops-1-850x478 41 megawatów energii odnawialnej w 15 centrach logistycznych Amazona

Wielkie, zielone plany Amazona

Najnowsze projekty Amazona związane z energią odnawialną obejmują m.in. uruchomienie gigantycznej farmy wiatrową w Teksasie. Wesprze ona dotychczasową sieć elektrowni solarnych i wiatrowych w Indianie, Karolinie Północnej, Ohio i Virginii, wykorzystywaną do zasilania centrów przetwarzania danych Amazon Web Services. Wszystkie zapowiedziane przez Amazona proekologiczne działania związane z odnawialną energią mają docelowo zapewnić amerykańskiej firmie 3,6 miliona MW.

amazon-solar-rooftops-1-850x478 41 megawatów energii odnawialnej w 15 centrach logistycznych Amazona


Źródło: Amazon

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top