Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

5G w siedmiu miastach Wielkiej Brytanii. Sprawdź, gdzie sieć działa już na świecie

Kolejne miasta i kraje udostępniają pierwsze sieci 5G, czyli sieci 5 generacji. Właśnie pojawiła się informacja, że w Wielkiej Brytanii 5G dostarczy operator Vodafone. Sieć powstaje z firmą Ericsson.

„Dziś włączamy sieć 5G w siedmiu miastach Wielkiej Brytanii, w tym w Londynie. Przy wsparciu ze strony naszej największej w historii inwestycji w kapitał i poprzez nowe abonamenty z nielimitowaną transmisją danych, we współpracy z firmą Ericsson, umożliwiamy londyńczykom dostęp do ultraszybkiej sieci 5G i 4G bez żadnych ograniczeń” – powiedział Scott Petty, dyrektor generalny ds. technologii w Vodafone UK.

Sprawdź, gdzie sieć działa już na świecie

Pierwsze komercyjne sieci 5G działają dzisiaj w Azji i w Europie. W kwietniu Samsung wprowadził do sprzedaży w Korei Południowej smartfona Galaxy S10 5G. To pierwszy na świecie komercyjnie dostępny smartfon obsługujący technologię komórkową piątej generacji. Miało to związek z uruchomieniem ogólnokrajowej sieć 5G w tym kraju, która ruszyła tam mniej więcej w tym samym czasie.

Z kolei na rynku europejskim firma Oppo oraz operator Swisscom ogłosiły plan wprowadzenia pierwszego smartfona 5G. Oppo Reno działa wszędzie tam, gdzie dostępna będzie sieć Swisscom 5G.

Także firma LG poinformowała, że rozpoczyna współpracę ze szwajcarskim Swisscomem. LG do oferty operatora wprowadziła smartfon LG V50ThinQ.

Jak działa sieć 5G w Wielkiej Brytanii?

Ericsson dostarczy w Londynie 5G, opierając się na technologii Ericsson Radio System, która obejmuje najnowsze rozwiązania Baseband 6630 i Massive MIMO 6488, działające w sieci 5G na częstotliwości 3,5 GHz. W połączeniu z LTE, użytkownicy sieci 5G będą mogli osiągnąć do 10 razy wyższą prędkość niż w przypadku sieci 4G, ze znacznie mniejszym opóźnieniem.

System Ericssona, który nazywa się Spectrum Sharing (ERS) sprawia, że 5G może być rozprzestrzeniana na dużych obszarach. Możliwe jest to poprzez wykorzystanie widma 4G w istniejącej infrastrukturze Ericsson Radio System.

0 0 vote
Article Rating

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close