Acer planuje powrót do Windows Phone – nowe smartfony w przyszłym roku

Acer planuje powrót do Windows Phone - nowe smartfony w przyszłym roku

Acer zapowiedział w marcu bieżącego roku, że nie stworzy kolejnego smartfona opartego na systemie Microsfotu. Wygląda jednak na to, że tajwański producent zmienił zdanie i przygotowuje kilka urządzeń z Windows Phone na 2015 rok.

O tym, że utrzymanie się na rynku smartfonów z Windows Phone jest bardzo trudne wiadomo nie od dziś. Przyznał to również jeden z przedstawicieli Huawei, który stwierdził, że na systemie należącym do Microsoftu nikt nie zarabia. Taka sytuacja doprowadza zaś do tego, że liczba smartfonów nie jest zbyt duża, czego rezultatem jest bardzo mały udział Windowsa w rynku urządzeń mobilnych. Taki też powód podał Acer, gdy na początku tego roku podjął decyzję o rezygnacji z produkcji telefonów na tej platformie. Po dyskusjach z Microsoftem, tajwański producent elektroniki doszedł do wniosku, że dopóki firmie z Redmond nie uda się przyciągnąć do swojego systemu większej liczby producentów i tym samym zwiększyć udziału w rynku do poziomu 10-15%, nie widzą oni sensu w tworzeniu nowych urządzeń z WP.

Acer nie wydał żadnego smartfona z Windows Phone od października 2011 roku, gdy w sprzedaży pojawił się Acer Allegro, który jednak nie zdobył wielkiego uznania i popularności.

Zgodnie z raportem opublikowanym 1 grudnia 2014 r. przez IDC przewiduje się, że w obecnym roku na świecie zostanie sprzedanych łącznie około 35 milionów smartfonów z Windows Phone. Jest to zaledwie 2.7% całkowitej sprzedaży na rynku. Liderem pozostanie Android z ponad 82% udziału. Drugie miejsce nadal okupować będzie Apple i jego iOS (prawie 14%).

Nowe smartfony Acera najprawdopodobniej będą należeć do średniej lub niskiej półki cenowej, konkurując z produktami firm Lenovo, LG, Karbonn, JSR, ZTE, czy Foxconn. Nie ujawniono natomiast żadnych informacji odnośnie możliwych specyfikacji.

Źródło: Windows Central

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
26.4%
141 głosy
23.6%
126 głosy
26.97%
144 głosy
23.03%
123 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top