Adobe opracowało innowacyjny sposób na przenoszenie elementów między zdjęciami

adobe 850 x 478

Ten algorytm może okazać się przełomowy, a na pewno w przyszłości zagrozi popularności Prismy. Zespół badawczy z Cornell University wraz z programistami Adobe opracował program przenoszący elementy stylu jednego zdjęcia na drugie.

Nie tylko piękny efekt, ale również poprawa jakości

Całość działa podobnie do filtrów artystycznych na przykład z Instagrama. Zamiast nakładać proponowane przez programistów elementy, oprogramowanie wykorzystuje oświetlenie oraz kolory ze zdjęcia referencyjnego. Dzięki temu możemy stworzyć niepowtarzalną fotografię z pięknym zachodem słońca w miejscu, gdzie pogoda w rzeczywistości była brzydka lub była głęboka noc.

„Nasz algorytm bez problemu poradzi sobie z przeniesieniem wybranych atrybutów z jednego zdjęcia na drugie.” – pisze Fujun Luan z Cornell University „Jego możliwości pozwolą również na wyeliminowanie zniekształceń oraz szumów” – dodaje.
adobe-850-x-478-1-e1491292644919-850x414 Adobe opracowało innowacyjny sposób na przenoszenie elementów między zdjęciami

Sztuczna inteligencja bardzo pomocna

Naukowcy podczas swojej pracy wykorzystali zaawansowane elementy uczenia maszynowego, zautomatyzowane techniki fotograficzne oraz doboru kompozycji obrazu. Oczywiście algorytm nie jest jeszcze w stu procentach ukończony i ma kilka niedociągnięć, ale jego możliwości robią wrażenie. Programiści poinformowali, że w ciągu kilku najbliższych lat na rynek trafi pełnowartościowy produkt, który powinien zadowolić nawet profesjonalnych fotografów. Poniżej możecie zapoznać się z przykładowymi zdjęciami przerobionymi przez oprogramowanie.

Źródło: Thenextweb

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top