Wiadomości

Algorytm przewyższa ludzką zdolność analizy

Komputery świetnie radzą sobie w skomplikowanych obliczeniach, jednak często przekopują się przez masę niepotrzebnych informacji, opierając się na współpracy z człowiekiem, który choć takie dane potrafi przefiltrować, robi to zdecydowanie za wolno. Jest szansa, że teraz się to zmieni.

Opracowany przez naukowców z MIT nowy algorytm o nazwie Data Science Machine, jak pokazał przeprowadzony test, jest zdecydowanie szybszy w analizie danych Big Data od nawet najmądrzejszych ludzi. To co nam zajmowałoby miesiące, dla sztucznej inteligencji jest kwestią kilku godzin. Co więcej, jest ona w stanie przewidzieć wzorce zachowań człowieka, a także odznacza się niesamowitą intuicją – potrafi rozpoznawać, które dane mają kluczowe znaczenie i warto je zbadać. W testach okazało się, że Data Science Machine przewyższył w analizie 615 z 906 uczestniczących zespołów. W trzech zadaniach jego wyniki oscylowały w granicach 94, 96 oraz 87% dokładności przewidywań. Każde z nich odnosiło się też do innych scenariuszy, co tylko pokazało, że algorytm jest niezwykle uniwersalny i jego zastosowanie nie kończy się na jednej dziedzinie.

Źródło: Ubergizmo

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close