TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

AMOLED-y zyskują na popularności i stopniowo przejmują rynek

AMOLED-y zyskują na popularności i stopniowo przejmują rynek

Wiele wskazuje na to, że 2016 rok będzie należał do wyświetlaczy AMOLED, które mają odesłać na emeryturę wysłużone matryce LCD. Producenci smartfonów przekonują się do tej technologii, czego niezbitym dowodem są najnowsze statystyki dostarczone przez IHS.

Apple zamierza przejść na AMOLED-y w 2018 roku, korzystając z rozwiązań Samsunga lub JDI. Wygląda jednak na to, że i bez pomocy giganta z Cupertino panele tego typu radzą sobie nadzwyczaj dobrze, uzyskując bardzo pozytywne wyniki sprzedaży. Z ostatnio opublikowanych danych wynika, że w III kwartale bieżącego roku na rynek dostarczono o 35% więcej wyświetlaczy AMOLED niż w ubiegłym kwartale. Bardziej imponująco przedstawia się to w zestawieniu z analogicznym okresem 2014 roku – dystrybucja okazała się dwukrotnie większa, osiągając poziom 79 milionów sprzedanych ekranów. Pomimo spadających kosztów produkcji, łączna ich wartość wyniosła 3.29 miliarda dolarów, czyli niemal dwa razy więcej niż w III kwartale zeszłego roku. Ekrany w technologii AMOLED stanowiły 18% udziałów rynku mobilnego w raportowanym okresie, z czego aż 95.8% z nich było produkcji Samsunga. Koreański producent lideruje także w ogólnej statystyce dotyczącej wszystkich rodzajów wyświetlaczy, mając 38.5% udziałów. Na pozostałych miejscach uplasowały się Japan Display (17%) oraz LG (13.8%).

Źródło: GSMArena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
50%
3 głosy
0%
0 głosy
16.67%
1 głosy
33.33%
2 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top