Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Android 5.0 Lollipop dla wszystkich Xperii Z

Sony zapowiedziało, że każdy model z tej serii, w tym niemal dwuletnia Xperia Z, otrzyma aktualizację! Trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość.

Brak aktualizacji dla starszych urządzeń to częsty zarzut pod kątem Androida. Niestety, w dużej mierze jest to wina producentów, którym nie opłaca się tworzyć nowszego systemu pod stare modele (lepiej przekonać klienta do zakupu nowego smartfona). Są jednak od tej reguły chlubne wyjątki i jednym z nich jest Sony. Paradoksalnie, jeszcze za czasów Sony Ericssona, firma słynęła z braku aktualizacji dla swoich nawet najdroższych urządzeń. Widać więc, że nawet korporacje się zmieniają.

Niemniej, według oficjalnego ogłoszenia Sony, Android Lollipop otrzymają wszystkie smartfony z serii Xperia Z. Dokładna lista przedstawia się następująco: Xperia Z, Xperia ZL, Xperia Tablet Z, Xperia Z1, Xperia Z Ultra, Xperia Z1 Compact, Xperia Z2, Xperia Tablet Z2, Xperia Z3, Xperia Z3 Compact and Xperia Tablet Z3 Compact.

Warto dodać, że w pierwszej kolejności zostanie zaktualizowana Xperia Z Ultra Google Play Edition, czyli phablet Sony działający na Androidzie bez nakładki producenta na interfejs. Następne w kolejności są Xperie z serii Z3 oraz Z2. Te modele powinny otrzymać Android 5.0 na początku przyszłego roku. Niestety, w przypadku pozostałych urządzeń nie podano nawet orientacyjnej daty aktualizacji, aczkolwiek sama deklaracja producenta, to i tak w tym przypadku bardzo dużo.

Źródło: Sony

Tagi

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
Back to top button
Close