TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Android coraz popularniejszym systemem w polskim Internecie

Android coraz popularniejszym systemem w polskim Internecie

Zielony robocik zanotował jeden z największych wzrostów. Niekwestionowanym liderem nadal pozostał Windows 7.

Siódma edycja okienek w badanym okresie, tj. w grudniu 2014 roku odnotowała wynik na poziomie 45.9%, co znaczy, że niemal połowa odsłon została wykonana za pomocą tego systemu operacyjnego. W analogicznym okresie przed rokiem wskaźnik ten wynosił 46.7%. Pomimo spadku, Windows 7 pozostaje najpopularniejszym OS-em w polskim Internecie.

news-gemius-raport-os Android coraz popularniejszym systemem w polskim InternecieZdecydowanie największy wzrost odnotowały Windows 8.1 oraz Android. Pierwszy z wymienionych jeszcze w grudniu 2013 roku miał zaledwie 1.5% udziału w ogólnej ilości odsłon. W następnym badanym okresie (grudzień 2014) jego popularność wyniosła już 10.9%. Mobilny system Google osiągnął w tym samym czasie wzrost z 6.7% do 12.8%.

Co się tyczy urządzeń Apple z iOS – ich udział podskoczył z 2.2% do 3.2%. Jednocześnie generują one w Polsce trzykrotnie więcej ruchu niż komputery kalifornijskiego producenta. Jeśli chodzi o mobilnego Windowsa, to siódma wersja miała w grudniu mniejszy udział niż Symbian i Windows CE, a WP 8 mógł się pochwalić statystyką na poziomie tylko 0.6%.

Nie licząc deskotopowych (komputerowych) wersji systemów wychodzi na to, że Android w Polsce stoi za niemal trzema czwartymi (74.4%) mobilnego ruchu internetowego. Drugie miejsce zajmuje iOS z 18.6% udziałów, a Windows Phone 7 i 8 mają razem nieco ponad 4%.

Źródło: Gemius

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
29.35%
54 głosy
20.11%
37 głosy
28.26%
52 głosy
22.28%
41 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top