Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Android funkcjonuje już na ponad dwóch miliardach urządzeń mobilnych

Google poinformował na Twitterze, że jego system operacyjny funkcjonuje już na ponad dwóch miliardach aktywnych urządzeń. To czyni Androida numerem jeden wśród mobilnych OS – drugi pod względem popularności jest iOS, który półtora roku temu przekroczył liczbę miliarda urządzeń.

Android to nie jedyne dziecko Google’a, które cieszy się wielką popularnością – amerykańskie przedsiębiorstwo zarządza obecnie sześcioma usługami, z których korzysta miesięcznie miliard użytkowników. Są to Google Maps, YouTube, Chrome, Gmail, Google Search i Google Play. Użytkownicy YouTube’a oglądają w serwisie ponad miliard godzin wideo dziennie.

Inne narzędzia i programy amerykańskiego producenta, które także powoli doganiają Androida pod względem popularności, to chociażby Google Drive z wynikiem 800 milionów, Google Photos (500 milionów) i Google Assistant, który funkcjonuje obecnie na 100 milionach urządzeń.

Nie wiadomo, jak na tle tych imponujących statystyk plasuje się największy rywal Androida, iOS. Półtora roku temu Apple informował, że liczba aktywnych urządzeń wspomaganych przez jego system przekroczyła miliard. Kalifornijska firma nie podaje na razie aktualnych danych dotyczących popularności swojego OS.

Source: Theverge, Ubergizmo
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close