Wiadomości

Android Messages będzie współpracować z naszą przeglądarką

Dzięki stronie https://messages.android.com/, stworzonej przez Google można korzystać z usługi Android Messages na naszym komputerze.

Jest to odpowiedź Google na iMessage, Facebookowy Messenger i inne komunikatory tego typu. Działa to dosyć prosto, na stronie https://messages.android.com/ zostaje wygenerowany kod QR, który skanujemy naszym smartfonem. Potem otwiera się panel podobny do tego, który jest w naszym telefonie. Dzięki temu mamy dostęp do wszystkich kontaktów i historii konwersacji z naszego przenośnego urządzenia. Oczywiście rozwiązanie korzysta ze wszystkich tekstów, obrazków i naklejek, które są dostępne w Android Messages.

Biorąc pod uwagę liczbę użytkowników Android Messages, taki ruch ze strony Google wydaje się strzałem w dziesiątkę. Całe oprogramowanie jest póki co w fazie otwartych testów, które potrwają do końca tygodnia, ale można się przygotowywać powoli na rewolucję w tym sektorze wiadomości tekstowych. Dodatkowo Google skupi się na większym rozwoju Android Messages, na bieżąco będą dodawane tam nowe, ciekawe usługi.

Źródło: The Verge

Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close