Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Android ma przegonić w tym roku iOS w zyskach z aplikacji

Pomimo ponad 7-krotnie większej popularności, system z zielonym stworkiem od Google od dawna przegrywa rywalizację z iOS na polu zysków notowanych przez twórców z aplikacji publikowanych w odpowiednich sklepach

Statystyki

W 2016 roku za pośrednictwem App Store Apple’a pobrano 29 mld aplikacji o wartości 34 mld dolarów. Androidowe sklepy osiągnęły wyniki 118 mld pobrań, lecz o wartości tylko 27 mld USD. W tym roku łączna liczba aplikacji pobranych ma wynieść 197 miliardów, a zyski z nich 82,2 mld USD – do Apple trafi 40 mld z tej kwoty, a reszta będzie należeć do Sklepu Play i innych sklepów na Androida. Do 2021 roku liczby globalnych pobrań i zysków mają wzrosnąć odpowiednio do 352,9 i 139,1 mld. Wówczas iPhone’y będą odpowiedzialne za nieco ponad 60 miliardów z łącznego zysku, zaś zysk sklepu Google Play i innych repozytoriów aplikacji na Androida wyniesie łącznie 78 mld, z czego ponad połowa zostanie zarobiona przez oficjalny sklep giganta z Mountain View.

Użytkownicy z rozwijających się rynków dużo pobierają, ale mało płacą

Głównym czynnikiem w rozwoju rynku aplikacji na Androida będzie rosnąca popularność smartfonów w państwach takich jak Indie, Chiny, Brazylia i Indonezja. Choć liczba pobieranych aplikacji rozkłada się mniej więcej równomiernie na różne kraje, to zupełnie inaczej jest w kwestii pieniędzy wydawanych przez klientów, gdzie królują USA, Wielka Brytania, Japonia i Korea Południowa. Te cztery kraje odpowiadają aż za 75% zysków sklepów aplikacji w 2016. Podobnie jak w przypadku wielu innych statystyk, kluczową rolę odegrają Chiny – liczba pobrań aplikacji w Państwie Środka ma rosnąć przez następne 4 lata o średnio 19% rocznie, a zysk generowany przez Chiny będzie wynosił w 2017 roku już 56,5 mld dolarów.

Source: Techcrunch
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close