Wiadomości

Android uruchomiony na kalkulatorze

Otwarta natura Androida sprawia, że można go przystosować do działania na niemal wszystkich urządzeniach. Odpowiednią wiedzę posiada użytkownik serwisu Youtube o imieniu Josh Max, któremu udało się uruchomić system na swoim kalkulatorze graficznym TI-Nspire CX.

TI-Nspire CX to jeden z bardziej zaawansowanych kalkulatorów graficznych na rynku, za którego produkcję odpowiada Texas Instruments. Jest on wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości 320 x  240 pikseli i przekątnej 3.5-cala, 100 MB wbudowanej pamięci oraz 64 MB RAM. Teoretycznie taka specyfikacja powinna być niewystarczająca do uruchomienia Androida. Okazuje się jednak, że nie ma rzeczy niemożliwych. Josh Max przeportował system w wersji 1.6 Donut na kalkulator i jak widać na poniższym filmiku, udało mu się nawet uruchomić jedną z gier, a całość działa zupełnie bezproblemowo. Max rozwija swój domowy projekt w bardzo szybkim tempie, dodając do niego wsparcie dla klawiatury i funkcje Wi-Fi poprzez klucz sprzętowy USB. Deweloper podzielił się również wszystkimi plikami potrzebnymi do zainstalowania Androida na Ti-Nspire CX. Można je znaleźć pod tym adresem.

Źródło: Phonearena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close