TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Android uruchomiony na kalkulatorze

Android uruchomiony na kalkulatorze

Otwarta natura Androida sprawia, że można go przystosować do działania na niemal wszystkich urządzeniach. Odpowiednią wiedzę posiada użytkownik serwisu Youtube o imieniu Josh Max, któremu udało się uruchomić system na swoim kalkulatorze graficznym TI-Nspire CX.

TI-Nspire CX to jeden z bardziej zaawansowanych kalkulatorów graficznych na rynku, za którego produkcję odpowiada Texas Instruments. Jest on wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości 320 x  240 pikseli i przekątnej 3.5-cala, 100 MB wbudowanej pamięci oraz 64 MB RAM. Teoretycznie taka specyfikacja powinna być niewystarczająca do uruchomienia Androida. Okazuje się jednak, że nie ma rzeczy niemożliwych. Josh Max przeportował system w wersji 1.6 Donut na kalkulator i jak widać na poniższym filmiku, udało mu się nawet uruchomić jedną z gier, a całość działa zupełnie bezproblemowo. Max rozwija swój domowy projekt w bardzo szybkim tempie, dodając do niego wsparcie dla klawiatury i funkcje Wi-Fi poprzez klucz sprzętowy USB. Deweloper podzielił się również wszystkimi plikami potrzebnymi do zainstalowania Androida na Ti-Nspire CX. Można je znaleźć pod tym adresem.

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
37.5%
3 głosy
12.5%
1 głosy
12.5%
1 głosy
37.5%
3 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top