TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Android Wear od teraz ze wsparciem dla iPhone-ów

Android Wear od teraz ze wsparciem dla iPhone-ów

Stało się to, o czym spekulowano od tygodni – Google oficjalnie ogłosiło, że zegarki z Android Wear są już kompatybilne z iPhone’ami i wydało odpowiednią aplikację przeznaczoną dla systemu iOS.

Android Wear wspiera iPhone’a 5, iPhone’a 5C, iPhone’a 5S, iPhone’a 6 oraz iPhone’a 6 Plus. Urządzenia muszą mieć oprogramowanie w wersji iOS 8.2 lub nowszej. Niestety, aktualnie jedynymi smartwatchami opartymi na tej platformie, które oficjalnie współpracują ze smartfonami Apple, są LG Watch Urbane, Asus ZenWatch 2 oraz Huawei Watch, z czego tylko ten pierwszy jest dostępny w sprzedaży. Należy też dodać, że Google nie zamierza wspierać starszych zegarków – decyzja została podyktowana „chęcią zapewnienia jak najlepszego doświadczenia, gdzie wszystko będzie działało już domyślnie, bez konieczności aktualizacji oprogramowania”. Można się jednak spodziewać, że szybko znajdzie się sposób na obejście wszelkich ograniczeń i przeniesienie wsparcia dla iOS na bardziej wiekowe modele zegarków – jak poinformował serwis The Verge, udało się sparować Moto 360 z iPhone’em, więc z innymi modelami nie powinno być większych problemów. Aplikacja Android Wear na iOS oferuje m.in.: wyświetlanie powiadomień z iPhone’a i kart z Google Now, możliwość wyboru tarcz (domyślne + kilka innych od firm trzecich), wsparcie dla niektórych natywnych aplikacji jak np. pogoda i tłumacz, wyszukiwanie głosowe, śledzenie aktywności fizycznej i przesyłanie danych do iPhone’a (Google Fit) oraz rozszerzone powiadomienia z wybranych aplikacji Google (np. Kalendarz i Gmail). Trzeba jednak liczyć się z pewnymi ograniczeniami, chociażby brakiem wsparcia dla ponad 4 tysięcy aplikacji zewnętrznych, które są ściśle powiązane z Androidem i Google Play czy niemożnością bezpośredniego połączenia zegarka Android Wear z Internetem przez Wi-Fi, gdy jest on sparowany z iPhone’em.

Źródło: The Verge

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
22.22%
4 głosy
38.89%
7 głosy
33.33%
6 głosy
5.56%
1 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top