Wiadomości

Android Wear od teraz ze wsparciem dla iPhone-ów

Stało się to, o czym spekulowano od tygodni – Google oficjalnie ogłosiło, że zegarki z Android Wear są już kompatybilne z iPhone’ami i wydało odpowiednią aplikację przeznaczoną dla systemu iOS.

Android Wear wspiera iPhone’a 5, iPhone’a 5C, iPhone’a 5S, iPhone’a 6 oraz iPhone’a 6 Plus. Urządzenia muszą mieć oprogramowanie w wersji iOS 8.2 lub nowszej. Niestety, aktualnie jedynymi smartwatchami opartymi na tej platformie, które oficjalnie współpracują ze smartfonami Apple, są LG Watch Urbane, Asus ZenWatch 2 oraz Huawei Watch, z czego tylko ten pierwszy jest dostępny w sprzedaży. Należy też dodać, że Google nie zamierza wspierać starszych zegarków – decyzja została podyktowana „chęcią zapewnienia jak najlepszego doświadczenia, gdzie wszystko będzie działało już domyślnie, bez konieczności aktualizacji oprogramowania”. Można się jednak spodziewać, że szybko znajdzie się sposób na obejście wszelkich ograniczeń i przeniesienie wsparcia dla iOS na bardziej wiekowe modele zegarków – jak poinformował serwis The Verge, udało się sparować Moto 360 z iPhone’em, więc z innymi modelami nie powinno być większych problemów. Aplikacja Android Wear na iOS oferuje m.in.: wyświetlanie powiadomień z iPhone’a i kart z Google Now, możliwość wyboru tarcz (domyślne + kilka innych od firm trzecich), wsparcie dla niektórych natywnych aplikacji jak np. pogoda i tłumacz, wyszukiwanie głosowe, śledzenie aktywności fizycznej i przesyłanie danych do iPhone’a (Google Fit) oraz rozszerzone powiadomienia z wybranych aplikacji Google (np. Kalendarz i Gmail). Trzeba jednak liczyć się z pewnymi ograniczeniami, chociażby brakiem wsparcia dla ponad 4 tysięcy aplikacji zewnętrznych, które są ściśle powiązane z Androidem i Google Play czy niemożnością bezpośredniego połączenia zegarka Android Wear z Internetem przez Wi-Fi, gdy jest on sparowany z iPhone’em.

Źródło: The Verge

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close