Android wyprzedził Windowsa w użyciu przy przeglądaniu internetu

windroid

Najnowsze statystyki firmy StatCounter dotyczące użycia różnych systemów operacyjnych ilustrują przełomowy moment. Po raz pierwszy od lat 80-tych liderem zestawienia jest system inny niż Windows – na czele znalazł się tym razem Android.

 Umarł król, niech żyje król

System z zielonym stworkiem od Google odnotował wynik 37,93% globalnego użycia wśród internautów, nieznacznie wyprzedzając „okienka” z 37,91%. Zaledwie pięć lat temu sytuacja była drastycznie inna: Android odpowiadał wtedy zaledwie za 2,4% rynku. Głównym powodem tej zmiany jest wzrost użycia smartfonów – na pecetach i laptopach Windows dalej bezsprzecznie króluje. Apple odpowiada łącznie za 18,26% światowego przeglądania internetu (iOS – 13,09%, OS X/macOS – 5,17%), zaś pozostałe kilka procentów to głównie różne dystrybucje Linuksa.

W desktopowych zastosowaniach system od Microsoftu nie powinien czuć jakiegokolwiek zagrożenia – obecnie jego udział na tym rynku wynosi aż 84%. Można by zaryzykować stwierdzenie, że Windows już dawno poddał się na rynku mobilnym. Na całym świecie zaledwie 1% smartfonów działa pod kontrolą „okienek”.

Źródło: Techradar

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top