TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

App Store znacznie bardziej dochodowy od Google Play Store

App Store znacznie bardziej dochodowy od Google Play Store

Urządzeń z Androidem jest o wiele więcej niż z tych z iOS. Nie przekłada się to natomiast na dochód generowany ze sprzedaży aplikacji w poszczególnych sklepach – Apple góruje w tej kwestii aż o 80%.

Z raportu App Annie wynika, że Google Play Store jest znacząco w tyle za swoim konkurentem, App Store, który uzyskał przewagę w postaci 80% większego dochodu z tytułu sprzedaży programów. Nie jest to zaskoczeniem – taka sytuacja utrzymuje się już od dłuższego czasu, choć jest nadzieja, że w niedalekiej przyszłości ta różnica będzie maleć. Wynika to przede wszystkim z faktu, że aktualnie Google Play jest zablokowany w Chinach – rynku, który w przypadku sklepu Apple znajduje się w czołówce pod względem pobrań i dochodów. Jednak zgodnie z różnymi doniesieniami, wkrótce może się to zmienić, a szanse zostaną wyrównane. news-google_play-apple_app_store-statystyka-1 App Store znacznie bardziej dochodowy od Google Play StoreTakie kraje jak Indie czy Brazylia znajdują się na bardzo wysokich miejscach w kategorii pobrań aplikacji z Google Play Store, ale nie znajduje to odzwierciedlenia w dochodach, co dokładnie widać na powyższej grafice. Natomiast w przypadku App Store Top 5 jest niemal takie samo dla liczby pobrań, jak i finansów. Wspomniane Indie, będące jednym z największych rynków smartfonów na świecie, dają jednak duże nadzieje dla Google Play i jego przychodów w kontekście najbliższych lat – już teraz, pomimo 15% udziału na tym rynku, Android jest tam niezwykle popularny, w przeciwieństwie do platformy i urządzeń Apple. To, co łączy oba sklepy, to obecność Stanów Zjednoczonych w każdym zestawieniu – dwa razy na pierwszym i dwa razy na drugim miejscu. Natomiast jedynym państwem, które figuruje w każdej z podanych statystyk App Store, nie widniejąc w czołówce Google Play jest Wielka Brytania. Jak widać, nie zawsze ogromna baza użytkowników przekłada się na większe korzyści finansowe. Największy wpływ na taki stan rzeczy ma szerzące się na Androidzie piractwo, z czym od lat stara się walczyć Google, szukając odpowiedniego rozwiązania.

Źródło: Digital Trends

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
33.33%
2 głosy
16.67%
1 głosy
33.33%
2 głosy
16.67%
1 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top