TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Apple otrzymuje nowe patenty dotyczące iPhone’ów

Apple przyznano kilka nowych patentów, które wskazują na interesujące rozwiązania mogące pojawić się w przyszłych iPhone’ach. Wśród nich znalazła się m.in. obsługa smartfona przez ściskanie krawędzi oraz zaawansowana ochrona przed upadkami.

Edge Sense w wersji Apple’a

apple-squeeze Apple otrzymuje nowe patenty dotyczące iPhone’ów

Edge Sense, czyli aktywowanie różnych funkcji smartfona przez ściskanie jego krawędzi, to jedna z wyróżniających cech niedawno zaprezentowanego HTC U12+. Apple ma w zanadrzu technologię podobną do rozwiązania tajwańskiego producenta. W przypadku firmy z Cupertino działanie funkcji opiera się na czujnikach umieszczonych wewnątrz smartfona – HTC z kolei korzysta z czujników nacisku rozłożonych wzdłuż krawędzi. Najbardziej prawdopodobnym zastosowaniem takiej opcji będzie włączanie Siri, czyli inteligentnego asystenta od Apple’a.

Nowy flesz aparatu

apple-squeeze Apple otrzymuje nowe patenty dotyczące iPhone’ów

Co jakiś czas Apple wyposaża swoje smartfony w unowocześniony flesz LED – iPhone 5s korzystał z dwóch diod o różnych barwach dla bardziej zrównoważonego światła, a przy iPhone’ie 7 posunięto się jeszcze dalej, wyposażając urządzenie w 4 diody. Nowy patent przedstawia flesz korzystający z tej samej ilości diod, jednak każda z nich pokryta jest innym materiałem, który w inny sposób rozprasza światło. Oprócz automatycznego kontrolowania flesza przez oprogramowanie możliwe będzie także manualne dostosowanie jego działania przez użytkownika.

Ochrona przed upadkami

apple-squeeze Apple otrzymuje nowe patenty dotyczące iPhone’ów

To prawdopodobnie najciekawszy z nowych patentów Apple’a. Firma z Cupertino planuje wprowadzić rozwiązanie korzystające ze specjalnego procesora, który posłuży do obliczania obrażeń przy zanotowaniu odpowiednio silnego uderzenia. Jeśli przy którymś z bardziej czułych komponentów smartfona wykryte zostanie za dużo siły, element zostanie przesunięty, aby chronić funkcje urządzenia. To jednak wymagałoby niemałej mocy obliczeniowej, wobec czego przez najbliższe kilka lat nie spodziewamy się rzeczywistej implementacji takiej technologii.

Źródło: Digital trends

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top