Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Apple otrzymuje nowe patenty dotyczące iPhone’ów

Apple przyznano kilka nowych patentów, które wskazują na interesujące rozwiązania mogące pojawić się w przyszłych iPhone’ach. Wśród nich znalazła się m.in. obsługa smartfona przez ściskanie krawędzi oraz zaawansowana ochrona przed upadkami.

Edge Sense w wersji Apple’a

apple-squeeze

Edge Sense, czyli aktywowanie różnych funkcji smartfona przez ściskanie jego krawędzi, to jedna z wyróżniających cech niedawno zaprezentowanego HTC U12+. Apple ma w zanadrzu technologię podobną do rozwiązania tajwańskiego producenta. W przypadku firmy z Cupertino działanie funkcji opiera się na czujnikach umieszczonych wewnątrz smartfona – HTC z kolei korzysta z czujników nacisku rozłożonych wzdłuż krawędzi. Najbardziej prawdopodobnym zastosowaniem takiej opcji będzie włączanie Siri, czyli inteligentnego asystenta od Apple’a.

Nowy flesz aparatu

apple-quadflash

Co jakiś czas Apple wyposaża swoje smartfony w unowocześniony flesz LED – iPhone 5s korzystał z dwóch diod o różnych barwach dla bardziej zrównoważonego światła, a przy iPhone’ie 7 posunięto się jeszcze dalej, wyposażając urządzenie w 4 diody. Nowy patent przedstawia flesz korzystający z tej samej ilości diod, jednak każda z nich pokryta jest innym materiałem, który w inny sposób rozprasza światło. Oprócz automatycznego kontrolowania flesza przez oprogramowanie możliwe będzie także manualne dostosowanie jego działania przez użytkownika.

Ochrona przed upadkami

apple-dropprot

To prawdopodobnie najciekawszy z nowych patentów Apple’a. Firma z Cupertino planuje wprowadzić rozwiązanie korzystające ze specjalnego procesora, który posłuży do obliczania obrażeń przy zanotowaniu odpowiednio silnego uderzenia. Jeśli przy którymś z bardziej czułych komponentów smartfona wykryte zostanie za dużo siły, element zostanie przesunięty, aby chronić funkcje urządzenia. To jednak wymagałoby niemałej mocy obliczeniowej, wobec czego przez najbliższe kilka lat nie spodziewamy się rzeczywistej implementacji takiej technologii.

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close