Wiadomości

Apple patentuje rozwiązanie zamieniające Touch ID w klawisz SOS

Apple złożyło do USPTO wniosek patentowy, w którym opisuje wykorzystanie czytnika linii papilarnych Touch ID w charakterze aktywatora trybu paniki, na przykład na wypadek ewentualnej kradzieży urządzenia.

Przedstawione w patencie rozwiązanie uruchamiałoby się w momencie przyłożenia konkretnego, przypisanego wcześniej palca (tzw. Panic finger) do skanera Touch ID, otwierając przed użytkownikiem wiele nowych możliwości zabezpieczenia telefonu i tabletu. Głównym założeniem miałaby być jednak ochrona przed utratą danych w wyniku kradzieży. Przesuwając palcem po czytniku linii papilarnych, urządzenie blokowałoby dostęp do prywatnej zawartości lub nawet czyściło wszelkie dostępne dane. Co więcej, w wyniku aktywacji trybu paniki włączałyby się aparaty i mikrofon, fotografując/nagrywając złodzieja i rejestrując okoliczne dźwięki. Dowody te byłyby następnie wysyłane do chmury użytkownika skradzionego iPhone’a czy iPada. news-apple-patent-klawisz_sos Z innych funkcji oferowanych przez opatentowaną technologię można wymienić głośny alarm, który nie przestanie działać, dopóki użytkownik nie potwierdzi, że wszystko jest w porządku, wysyłanie sygnału SOS do najbliższego iPhone’a oraz uruchamianie określonych aplikacji za dotknięciem danego palca.

Źródło: Business Insider

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close