Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Apple planuje się usamodzielnić

Czyżby Apple postanowiło się usamodzielnić? W Sieci pojawiły się informacje, że firma z Cupertino pracuje nad fabryką własnych wyświetlaczy OLED.

Przeciwnicy smartfonów Apple często żartują z ich zwolenników sugerując aby ci drudzy zapoznali się z pochodzeniem podzespołów do ich ulubionego iPhona. Jest w tym trochę prawdy, bo od dawna wiadomo, że pod eleganckim interfejsem urządzeń z jabłkiem znajdziemy części Samsunga. Również w tym roku była mowa, że Koreańska firma buduje specjalny kompleks przeznaczony do produkcji iPhonowych wyświetlaczy.

Całkowicie autorskie urządzenia

Możliwe jednak, że część ekranów będzie pochodziła z fabryki Apple, a nie od koreańskiego konkurenta. Obecnie tylko Samsung oraz LG robią wyświetlacze OLED, jednak przewiduje się, że w najbliższej przyszłości to się zmieni.

Widać wyraźnie, że celem Tima Cooka jest stworzenie całkowicie autonomicznej produkcji, a zakupiony sprzęt do paneli OLED to pierwszy krok w tym kierunku. Mówi się też, że firma pracuje nad własnym procesorem, który może się pojawić już w iPhone 9.

Na tą chwilę jednak pewne jest, że iPhone 8 otrzyma ekran produkcji Samsunga. Mówi się też, że dostawcą baterii do tego i przyszłorocznego modelu może być LG.

Źródło: Gsmarena
Back to top button