Wiadomości

Apple planuje w tym roku zmienić nazewnictwo iPhone’ów

Firma z Cupertino zamierza wprowadzić kilka zmian w nazwach swoich smartfonów. Nowy system nazewnictwa wprowadzony zostanie już w tegorocznych iPhone’ach. Flagowy model wciąż będzie miał w nazwie literkę X, natomiast bazowy iPhone już nie będzie identyfikowany cyfrą.

Podobnie jak w zeszłym roku, 2018 przyniesie nam trzy nowe iPhone’y. Jeden z nich będzie bezpośrednim następcą iPhone’a X, a wraz z nim przedstawione zostaną dwa modele o podobnym wzornictwie. Jeden z nich będzie tańszy i wykorzysta 6,1-calowy ekran LCD zamiast 5,8-calowego OLED obecnego w modelu X, w drugim natomiast rozmiar ekranu wzrośnie do 6,5”.

Tańsza wersja ma pójść w ślady nowego iPada i nazywać się po prostu iPhone. Numerki znikną także z brandingu droższych modeli Apple’a, które będą nosić nazwy X i X Plus.

Source: Appleinsider
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close