Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Apple pracuje nad okularami AR. Są pierwsze ofiary

Wiadomość o tym, że firma Apple rozpoczęła prace nad okularami do obsługi rzeczywistości rozszerzonej, została właśnie potwierdzona w dość niekonwencjonalny sposób: serwis technologiczny Gizmodo wszedł w posiadanie dokumentu, w którym zawarta jest informacja, że prototyp okularów powoduje u jego testerów ból oczu.

Miesiąc temu świat obiegła wiadomość, że firma Apple rozpoczęła wdrażanie technologii AR do swoich urządzeń oraz że producent ma planach tworzenie specjalistycznego sprzętu do AR. Ta druga informacja została potwierdzona w raporcie dotyczącym wypadków i urazów doznanych w lutym i marcu przez pracowników kalifornijskiej korporacji.

Raport sporządzony przez zatrudnionego w firmie eksperta ds. BHP i ochrony środowiska został przez przypadek rozesłany do setek pracowników Apple`a. Dokument, który trafił również do rąk dziennikarzy Gizmodo, zawiera garść intrygujących szczegółów dotyczących nowych produktów, nad którymi pracuje firma. Sprawozdanie opisuje również ponad 70 przypadków zranień bądź urazów doznanych przez osoby zatrudnione przez Apple`a podczas ich pracy.

Testują i cierpią

W dwóch przypadkach wspomniany jest prototyp urządzenia, którego użytkowanie miało negatywny wpływ na oczy testerów. Pierwszy incydent miał miejsce pod koniec lutego. Wówczas użytkowniczka urządzenia poinformowała osobę kierującą testami, że „odczuwała dyskomfort w oku” i w czasie trwania testu „kilkakrotnie widziała błysk lasera”. Osoba kierująca badaniami wysłała testerkę do optometrysty i zabezpieczyła egzemplarz prototypu do analizy. Drugi przypadek, w którym sprawdzane urządzenie miało zły wpływ na wzrok testera, zdarzył się kilka dni później. Wówczas pracownik testujący prototyp zgłosił ból oczu kilka dni po użytkowaniu urządzenia.

Serwis Gizmodo pisze, że jego źródło informacji z firmy Apple twierdzi, że prototyp może mieć związek z okularami AR, których wytworzenie planuje producent. Projekt jest wciąż na początkowym etapie rozwoju – jego ukończenie ma zająć firmie przynajmniej rok.

Źródło: 9to5mac, Thenextweb, Gizmodo
Back to top button