Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Oj nieładnie. Apple przejął pracownika Google’a pracującego nad sztuczną inteligencją

Czyżbyśmy niebawem mogli się spodziewać się jakiegoś urządzenia wykorzystującego sztuczną inteligencję od Apple? Firma z Cupertino poinformowała właśnie o nawiązaniu współpracy z Johnem Giannandreiem, byłym szefem działu AI Google’a.

Stanowisko Giannandrea będzie bezpośrednio podporządkowane prezesowi Apple’a, Timowi Cookowi. Nie wiadomo jeszcze nad jakim projektem będzie pracować nowy pracownik. Zagadką pozostają również jego zarobki.

„Nasza technologia musi być nasycona wartościami, którymi Apple kieruje się od wielu lat. John podziela nasze przywiązanie do prywatności i naszego przemyślanego podejścia” – pisze Tim Cook w oficjalnym mailu skierowanym do pracowników Apple’a – „Od dawna sprawiamy, że komputery są jeszcze mądrzejsze i bardziej osobiste.” – dodaje

John Giannandrea rozpoczął współpracę z Google ponad osiem lat temu. Przedtem pracował dla firmy Metaweb Technologies w zakresie technologii związanych ze sztuczną inteligencją. W ciągu swojej współpracy z Google John pracował w projektach AI i przyczynił się do uplasowania firmy na bardzo wysokiej pozycji, konkurując między innymi z Facebookiem i Microsoftem.

Source: Slashgear

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close