TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Oj nieładnie. Apple przejął pracownika Google’a pracującego nad sztuczną inteligencją

Czyżbyśmy niebawem mogli się spodziewać się jakiegoś urządzenia wykorzystującego sztuczną inteligencję od Apple? Firma z Cupertino poinformowała właśnie o nawiązaniu współpracy z Johnem Giannandreiem, byłym szefem działu AI Google’a.

Stanowisko Giannandrea będzie bezpośrednio podporządkowane prezesowi Apple’a, Timowi Cookowi. Nie wiadomo jeszcze nad jakim projektem będzie pracować nowy pracownik. Zagadką pozostają również jego zarobki.

„Nasza technologia musi być nasycona wartościami, którymi Apple kieruje się od wielu lat. John podziela nasze przywiązanie do prywatności i naszego przemyślanego podejścia” – pisze Tim Cook w oficjalnym mailu skierowanym do pracowników Apple’a – „Od dawna sprawiamy, że komputery są jeszcze mądrzejsze i bardziej osobiste.” – dodaje

John Giannandrea rozpoczął współpracę z Google ponad osiem lat temu. Przedtem pracował dla firmy Metaweb Technologies w zakresie technologii związanych ze sztuczną inteligencją. W ciągu swojej współpracy z Google John pracował w projektach AI i przyczynił się do uplasowania firmy na bardzo wysokiej pozycji, konkurując między innymi z Facebookiem i Microsoftem.

Źródło: Slashgear

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top