Wiadomości

Apple rozpoczyna produkcję nowej generacji swoich procesorów

Tajwańskie przedsiębiorstwo TSMC zaczyna produkować chipy, które trafią do tegorocznych iPhone’ów – modeli 9, Xs oraz Xs Plus. Najnowszy układ prawdopodobnie będzie nosić nazwę A12.

Nowy procesor Apple’a będzie wykonany w najnowszym procesie litograficznym 7 nm. Będzie to pierwszy tego typu układ w smartfonach. Zmniejszenie rozmiaru tranzystorów przełoży się na wyższą wydajność przy ograniczeniu zużycia energii. Obecnie najmocniejsze procesory, takie jak np. A11 Apple’a czy Qualcomm Snapdragon 845, wykonane są w procesie produkcyjnym 10 nm. Samsung pozostanie nieco z tyłu za swoim rywalem – koreański gigant już zapowiedział, że będzie gotowy do produkcji chipów 7 nm dopiero w następnym roku.

Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close