Wiadomości

Apple sprzedał 10 milionów iPhone 6 w jeden weekend

Według oficjalnego komunikatu wydanego przez Apple koncern sprzedał w ciągu trzech dni 10 milionów swoich nowych smartfonów. To najlepszy wynik w historii firmy z Cupertino.

Od 19 do 21 września 2014 roku sprzedaliśmy ponad 10 milionów egzemplarzy naszego iPhone’a 6 oraz iPhone’a 6 Plus – pochwalił się koncern Apple w oficjalnym oświadczeniu. Na razie nowy smartfon z Cupertino jest dostępny jedynie na wybranych rynkach – między innymi w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, we Francji i Niemczech.

We wspomnianym oświadczeniu Tim Cook, szef Apple’a przyznał, że jest zaskoczony nadspodziewanie dobrym wynikiem sprzedaży iPhone’a 6. Rzeczywiście można mówić o pewnym rekordzie. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że w roku 2013, w momencie wprowadzenia do oferty iPhone’a 5C oraz 5S przez pierwsze trzy dni oba te modele znalazł tylko 9 milionów nabywców.

Według zakładanego przez Apple harmonogramu kolejny etap sprzedaży iPhone’a 6 rozpocznie się 26 września 2014 roku. Wówczas nowe smartfony trafią na rynki kolejnych 20 krajów, jednak i tym razem na liście nie ma Polski. Wciąż więc nie wiadomo kiedy sprzedaż iPhone’a 6 rozpocznie się w naszym kraju. Apple zapowiada jednak, że do końca 2014 roku będzie on oferowany w 115 krajach na całym świecie.

Źródło: Apple

Tagi

Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Androida.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close