Apple wybuduje nowe centrum danych w Arizonie, warte 2 miliardy dolarów

Apple wybuduje nowe centrum danych w Arizonie

Projekt ten, jest jedną z największych inwestycji poczynionych przez Apple i gdy zostanie zakończony, zapewni ponad 600 nowych miejsc pracy.

Apple wyda na budowę ogromnego centrum danych w Mesie (Arizona) około 2 miliardów dolarów, a sam budynek stanie w tym samym miejscu, gdzie obecnie znajduje się fabryka, w której GT Advanced miało produkować szkło szafirowe dla obecnych iPhone’ów. Pracę nad ośrodkiem zaczną się na początku 2016 roku, gdyż GT potrzebuje czasu na zabranie swojego sprzętu, a poza tym, w ramach dawnej umowy z Apple, firma ma prawo używać ten zakład jeszcze do końca bieżącego roku.

Termin realizacji projektu wynosi 30 lat, jednak przedstawiciele firmy z Cupertino twierdzą, że całość wejdzie w życie znacznie szybciej. Nowe centrum danych zatrudni 150 pracowników na pełen etat i około 500, którzy będą brali udział w pracach konstrukcyjno-budowlanych. Nie zrekompensuje to jednak wszystkich strat w wyniku bankructwa GT Advanced, które doprowadziło do zwolnienia prawie tysiąca osób.

news-apple-centrum-arizona Apple wybuduje nowe centrum danych w Arizonie, warte 2 miliardy dolarówApple stwierdziło, że zakład w Arizonie będzie w całości zasilany energią odnawialną, wliczając w to panele słoneczne wyprodukowane przez lokalną firmę, Salt River Project. Kolektory słoneczne zapewnią około 70 megawatów energii – wystarczająco, aby zasilić np. 14.5 tysiąca mieszkań w tamtym rejonie. Podobne centra danych Apple ma również w Karolinie Północnej i Nevadzie.

Źródło: Gigaom

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
26.17%
39 głosy
20.81%
31 głosy
31.54%
47 głosy
21.48%
32 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top