Wiadomości

Asus Zenwatch 2 wyceniony

Asus zaprezentował w Berlinie drugą generację swojego inteligentnego zegarka, która oferuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Premiera Zenwatcha 2 odbędzie się z kolei już w przyszłym miesiącu.

Zapowiedziany jeszcze na czerwcowych targach Computex 2015 zegarek, to kolejne podejście tajwańskiego koncernu do tego segmentu rynku. Pierwszy Zenwatch okazał się być bardzo fajnym urządzeniem w niskiej cenie i o w miarę atrakcyjnych parametrach, co znalazło uznanie w oczach klientów, którzy niekoniecznie byli skłonni do płacenia wielkich sum za rozwiązania konkurencji. Teraz czas na Asusa Zenwatch 2 i wygląda na to, że będzie on przynajmniej takim samym sukcesem, jak jego starszy brat. Smartwatch trafi do sprzedaży już w październiku bieżącego roku i będzie dostępny na wybranych rynkach (nie wiadomo czy w Polsce) w dwóch wersjach różniących się rozmiarem oraz ceną – większy ma ekran o przekątnej 1.63-cala i rozdzielczości 320 x 320 pikseli (koperta 49 mm), a jego cena wynosi 169 euro, z kolei mniejszy model wyposażono w 1.45-calowy panel o rozdzielczości 280 x 280 pikseli (koperta 45 mm) i kosztuje on 149 euro. Dodatkowo, do każdego zegarka będzie można dopasować paski różnego rodzaju i koloru. news-asus-zenwatch2-2Reszta specyfikacji Asusa Zenwatch 2 składa się m.in. z procesora Qualcomm Snapdragon 400, 512 MB RAM, 4 GB wbudowanej pamięci oraz modułu Bluetooth 4.1. Bateria w urządzeniu, w zależności od wariantu, ma pojemność 400 (49 mm) lub 300 mAh (45 mm), co ma pozwolić na odpowiednio 2.5 i 2 dni pracy na jednym ładowaniu. Ponadto, dzięki technologii szybkiego ładowania przy pomocy ładowarki magnetycznej, napełnienie ogniwa do połowy ma zajmować tylko 30 minut. Konstrukcja otrzymała też certyfikat IP67, potwierdzający jej odporność na wodę i pyły. Całość pracuje na systemie Android Wear.

Źródło: Asus

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close