TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Autorski procesor LG napędzi następcę LG V10

Autorski procesor LG napędzi następcę LG V10

Każdy producent smartfonów marzy o tym, aby stać się niezależnym od innych i produkować własne rozwiązania. LG już kiedyś próbowało, czego efektem był procesor Nuclun – niestety niezbyt udany i szybko zapomniany. Nadchodzi jednak jego kolejna wersja, która zadebiutuje w ciągu kilku następnych miesięcy.

Źródła z Chin donoszą, że koreański koncern zajmuje się aktualnie tworzeniem układu Nuclun 2, którego premiera przewidywana jest na drugą połowę 2016 roku. Miałby on trafić do następcy niedawno wydanego smartfona LG V10, co pokrywa się z wcześniejszymi plotkami, zgodnie z którymi urządzenie pojawi się w podobnym okresie. Wiele jednak wskazuje, że ten sam procesor nie zostanie użyty w LG G5, który na półkach sklepowych ma się pojawić w kwietniu przyszłego roku. Powodem jest ponoć niewystarczająca jak na flagowca wydajność chipu. Mimo to, Nuclun 2 ma być w stanie bezproblemowo konkurować z Kirin 950 użytym w Huawei Mate 8. Autorskie rozwiązanie LG będzie produkowane w 16 nm procesie technologicznym i najprawdopodobniej będzie się składać z czterech rdzeni Cortex-A72 i kolejnych czterech Cortex-A53. W sieci pojawiły się też pierwsze doniesienia o Nuclun 3, który miałby być bezpośrednią konkurencją dla samsungowego Exynosa 8890, zasilającego jedną z wersji nadchodzącego Galaxy S7, ale raczej nie należy oczekiwać jego szybkiego debiutu.

Źródło: GSMArena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
22.22%
2 głosy
22.22%
2 głosy
22.22%
2 głosy
33.34%
3 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top