Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Bateria nowego BlackBerry wytrzyma ponad 32 godziny

2017 to dla BlackBerry rok powrotu do gry pod nowym zarządem. Jak dotąd kanadyjska firma przedstawiła trzy nowe smartfony – Keyone z fizyczną klawiaturą, niskobudżetową Aurorę, a także niedawno zaprezentowany model Motion. Ostatni z nich może pochwalić się baterią, która ma wytrzymywać aż 32 godziny.

Wytrzymałość priorytetem


Przy projektowaniu Motion BlackBerry skupiło się przede wszystkim na trwałości smartfona. Świadczy o tym silna aluminiowa rama, szkło wyświetlacza odporne na zarysowania oraz certyfikat pyło- i wodoodporności IP67. Równie ważnym elementem jest wspomniany już akumulator. Choć jego pojemność nie wynosi aż tak dużo – dokładnie 4 000 mAh – to kanadyjski producent zapewnia, że Motion jest w stanie wytrzymać aż 32 godziny na jednym naładowaniu. Dzięki takiej długości działania nowy model BlackBerry z pewnością zyska sobie wielu zwolenników – jak wiadomo, spora część użytkowników smartfonów narzeka na konieczność ładowania urządzenia już po kilku godzinach.

bb-privacy-shade

W Motion nie zabraknie także charakterystycznych dla BlackBerry opcji związanych z bezpieczeństwem. Będą to tryb Locker Mode (umożliwia umieszczenie plików w chronionym folderze), Privacy Shade (tryb, w którym podświetlona będzie tylko wybrana część ekranu) i pakiet zabezpieczeń DTEK. Urządzenie będzie działać pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.1 Nougat z planowaną aktualizacją do 8.0 Oreo. Na rynku najprawdopodobniej nie zobaczymy już nowych urządzeń z systemem BlackBerry OS.

Specyfikacja

BlackBerry Motion wyposażony jest w 5,5-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości 1080 na 1920 pikseli, 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 625, 4 GB pamięci RAM i 32 GB miejsca na dane użytkownika. Rozdzielczość przedniego aparatu wynosi 8 MP, tylnego zaś 12 MP.

Cena i dostępność

W niektórych krajach ruszyła już przedsprzedaż najnowszego smartfona kanadyjskiej firmy. Jego cena wynosi 399 funtów (1 880 zł) w Wielkiej Brytanii, 469 euro (2 000 zł) w Holandii i 460 dolarów (1 650 zł) w regionie Bliskiego Wschodu. Nie wiadomo jeszcze, czy Motion będzie oficjalnie sprzedawany w naszym kraju. Jeśli trafi do polskich sklepów, to możemy – jak zawsze – spodziewać się ceny nieco wyższej niż w innych krajach europejskich.

Source: Gsmarena
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close