Bezpieczeństwo urządzeń z Androidem pod znakiem zapytania

g-data-mwc2017

Do przeglądania stron internetowych i komunikacji coraz częściej wykorzystujemy wyłącznie urządzenia mobilne. Nie ma wątpliwości, że Android dominuje wśród mobilnych systemów operacyjnych. Jednak wraz ze wzrostem popularności zwiększa się częstotliwość ataków ze strony cyberprzestępców.

W ubiegłym roku eksperci G Data odnotowali 3 246 284 nowych, złośliwych aplikacji atakujących urządzenia z Androidem. To wzrost o ponad 912 tysięcy zagrożeń w stosunku do poprzedniego roku i ponad dwukrotny wzrost w porównaniu z 2014 rokiem. Obecnie, w ciągu jednego dnia eksperci od zabezpieczeń wykrywają ok. 9000 nowych, złośliwych aplikacji na Androida.

g-data-2-1-850x498 Bezpieczeństwo urządzeń z Androidem pod znakiem zapytania

Mobile urządzenia na celowniku

Tim Berghoff, G DATA Security Evangelist, przekonuje:

g-data-2-1-850x498 Bezpieczeństwo urządzeń z Androidem pod znakiem zapytania

Cały czas wzrasta ilość użytkowników łączących się z Internetem za pośrednictwem smartfonów oraz tabletów. Nie bez przyczyny cyberprzestępcy wykazują coraz większą aktywność w tym obszarze i biorą na cel mobilne urządzenia. Używanie programów antywirusowych oraz regularna aktualizacja systemu operacyjnego to działania, które należy podjąć, aby uchronić się przed rosnącym zagrożeniem.

Źródło: G data

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top