TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

BlackBerry najszybsze w aktualizacjach zabezpieczeń Androida

BlackBerry najszybsze w aktualizacjach zabezpieczeń Androida

BlackBerry pochwaliło się na swoim blogu, że jest jedynym producentem, który regularnie wydaje aktualizacje zabezpieczeń systemu Android. Pozostałym nierzadko zajmuje to kilka tygodni.

Google co miesiąc (od grudnia 2015 roku) publikuje biuletyny bezpieczeństwa dla Androida, do których muszą się dostosowywać producenci urządzeń mobilnych, aby zredukować ryzyko powstawania i wykorzystywania luk w zabezpieczeniach. Niestety, jak pokazuje poniższa tabela, nie każdy wydaje aktualizacje na czas – użytkownicy często muszą czekać tygodnie na „załatanie” swoich smartfonów i tabletów. W najgorszym wypadku mogą wcale nie doczekać się stosownej poprawki oprogramowania. news-android-oem-aktualizacje BlackBerry najszybsze w aktualizacjach zabezpieczeń Androida Na plus wyróżnia się BlackBerry, które w każdym miesiącu ma przygotowaną aktualizację trafiającą na BlackBerry Priv już pierwszego dnia. Można oczywiście spierać się, że Kanadyjczycy mają w swojej ofercie tylko jeden smartfon z Androidem, co znacząco skraca czas potrzebny do przygotowania łatki, jednak bardziej istotne jest to, że inne firmy nie nadążają z publikacją, pozostawiając swoich użytkowników w zagrożeniu przez długi czas. Należy dodać, że w zestawieniu pod uwagę brane są najlepsze przypadki dla każdego producenta, czyli urządzenie/a (zazwyczaj flagowe), które otrzymuje/ą aktualizacje w najszybszym terminie.

Źródło: BlackBerry, własne

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
20%
1 głosy
20%
1 głosy
40%
2 głosy
20%
1 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top