Wiadomości

BlackBerry najszybsze w aktualizacjach zabezpieczeń Androida

BlackBerry pochwaliło się na swoim blogu, że jest jedynym producentem, który regularnie wydaje aktualizacje zabezpieczeń systemu Android. Pozostałym nierzadko zajmuje to kilka tygodni.

Google co miesiąc (od grudnia 2015 roku) publikuje biuletyny bezpieczeństwa dla Androida, do których muszą się dostosowywać producenci urządzeń mobilnych, aby zredukować ryzyko powstawania i wykorzystywania luk w zabezpieczeniach. Niestety, jak pokazuje poniższa tabela, nie każdy wydaje aktualizacje na czas – użytkownicy często muszą czekać tygodnie na „załatanie” swoich smartfonów i tabletów. W najgorszym wypadku mogą wcale nie doczekać się stosownej poprawki oprogramowania. news-android-oem-aktualizacje Na plus wyróżnia się BlackBerry, które w każdym miesiącu ma przygotowaną aktualizację trafiającą na BlackBerry Priv już pierwszego dnia. Można oczywiście spierać się, że Kanadyjczycy mają w swojej ofercie tylko jeden smartfon z Androidem, co znacząco skraca czas potrzebny do przygotowania łatki, jednak bardziej istotne jest to, że inne firmy nie nadążają z publikacją, pozostawiając swoich użytkowników w zagrożeniu przez długi czas. Należy dodać, że w zestawieniu pod uwagę brane są najlepsze przypadki dla każdego producenta, czyli urządzenie/a (zazwyczaj flagowe), które otrzymuje/ą aktualizacje w najszybszym terminie.

Źródło: BlackBerry, własne

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close